Zegarki Rolex
Chęć łamania powszechnych zasad i konwenansów, innowacyjność oraz zegarmistrzowska precyzja. Zbudowane na tych podstawach w 1905 roku imperium rozwija swoją legendę od niemal 120 lat. Stworzona przez 24-letniego marzyciela, Hansa Wilsdorfa prestiżowa manufaktura Rolex była spełnieniem nowoczesnych wizji młodego przedsiębiorcy. Markowe i luksusowe zegarki są marzeniem wielu dążących do sukcesu ludzi. Dziś oryginalny wyrób z numerem referencyjnym jest symbolem ekskluzywności i powodzenia, choć początkowo uznawany był za szalony i nieobyczajowy.ROLEX
Filtry i sortowanie
Cena
-
Sortowanie
Kulisy produkcji i historii zegarków Rolex
Zamiłowanie Wilsdorfa do zegarków i ich mechanizmów zrodziło się wykonywanej przez niego pracy. Zatrudniony w firmie eksportującej czasomierze odpowiadał za prawidłowość miary czasu. Po dwóch latach, w 1905 roku, postanowił poddać się swojej pasji i wraz ze szwagrem założył swoją markę. Początkowo firma mieniła się pod szyldem „Wilsdorf & Davis”. Rodzinna marka trudniła się sprowadzaniem, montażem i sprzedażą gotowych wyrobów oraz akcesoriów do nich. Każdy z założycieli zajmował się odrębną gałęzią. Hans odpowiadał za poprawne działanie mechanizmów, Alfred sprawował pieczę nad produkcją kopert zegarków. Centrum zainteresowania — pomimo swojej kontrowersyjności — stanowiły zegarki naręczne. Informacje o produkcji czasomierzy zapinanych na nadgarstku spotkały się z niechęcią społeczeństwa, mężczyźni bowiem traktowali dodatek jako damski, odmawiający im siły.
Wbrew powszechnej opinii, uwaga Wilsdorfa niezmiennie skupiała się na propagowaniu innowacyjności. Swój szalony pomysł tłumaczył wygodą i szlachetnością. Zegarki naręczne były znacznie mniejsze, lżejsze i łatwiejsze w obsłudze. Prezentując swoje czasomierze tłumaczył, iż używane w produkcji części nie odbiegały swoją jakością i wytrzymałością od tych, z jakich tworzone były klasyczne modele na łańcuszku. W 1908 roku Wilsdorf postanowił zmienić nazwę swojej manufaktury, od tego momentu przedsiębiorstwo stanęło pod sztandarem Rolex. Właścicielowi zależało, aby była ona krótka, dźwięczna i łatwa to wymówienia w każdym języku. Hans do samego końca twierdził, iż pomysł na nazwę podsunął mu dobry dżin podczas przejazdu dorożką. Pozytywna passa towarzyszyła młodemu przedsiębiorcy. Już w 1910 roku Rolex, jako pierwszy producent na świecie, został odznaczony Certyfikatem Chronometrycznej Precyzji wydanym przez Szwajcarski Instytut Testów Chronometrycznych w Bienne.
Krok w stronę innowacji – wodoszczelny model chronometru
Zmieniający bieg historii zegarków Wilsdorf zapewnił sobie szlachetne miejsce wśród konkurencji dzięki niezwykłej precyzji. Zazwyczaj pomijane zegarki naręczne zaczęły nabierać popularności, a w 1926 roku marka wydała na światło dzienne swój zegarek Rolex Oyster. Już rok później, wodoodporny i pyłoszczelny model potwierdził swoją trwałość podczas niezwykłego wydarzenia. Angielska pływaczka Mercedes Gleitze przepłynęła kanał La Manche z zegarkiem Rolex Oyster na nadgarstku. Wyrób pozostał w świetnym, niezmiennym stanie, pomimo spędzenia 10 godzin w wodzie. Po tak ogromnym sukcesie model na stałe zapisał się w dziejach zegarmistrzostwa, stanowiąc podstawę dla przyszłych, nowoczesnych chronometrów. Dzięki temu, zegarki męskie Rolex oraz ich damskie odpowiedniki znalazły sympatię społeczną, zapewniając użytkowników o swojej doskonałości.
Model Oyster wykorzystany został także podczas lotu nad Mount Everestem, ponownie potwierdzając swoją bezkonkurencyjność. Do dziś wodoodporne wyroby są jednymi z najpopularniejszych propozycji ze strony Rolex. 1945 rok stanął pod znakiem niezwykłej innowacyjności. Marka zaczęła wykorzystywać w swoich zegarkach datownik. Od tego momentu linia Datejust wskazywała nie tylko godzinę, ale także datę. Na co dzień używany zegarek spełniał dwie role jednocześnie, pozwalając na znaczne zwiększenie komfortu użytkowania. Najbardziej znana, złota wersja o numerze ref. 1500 stała się jednym z podstawowych wyrobów. Dodatkowo chronometr posiadał specjalnie zaprojektowaną bransoletę, idealnie pasującą do designu całości.
Szlachetne mechanizmy męskich zegarków marki Rolex Submariner
Pierwszy wodoszczelny zegarek Oyster sięgnął po przyszłość marki Rolex. Wypuszczony w 1953 roku Oyster Perpetual Submariner to najwyższy poziom odporności na negatywne działanie wody, pyłów czy wysokiego ciśnienia. Dzięki połączeniu najnowszej techniki z najlepszymi materiałami sprawiło, że niemożliwe zostało osiągnięte. Zegarek Rolex Submariner stworzony został z myślą o wymagających przedsięwzięciach, takich jak nurkowanie głębokościowe, lotnictwo, wspinaczka wysokogórska czy trudy prac badawczych prowadzących do wiekopomnych odkryć. Pierwsza linia specjalistycznych zegarków odpowiadała potrzebom ówczesnych nurków, umożliwiając im bezpieczne zanurzenie do 100 metrów.
Dziś szczelna kolekcja pozwala na zejście do 300 m poniżej tafli, a grawerowana 60-minutowa skala ułatwia monitorowanie długości pobytu pod wodą oraz czasu dekompresji. Możliwość precyzyjnego kontrolowania przeprowadzanych działań to luksus, na jaki zasługuje każdy sportowiec. Niektóre numery, w tym 1680 wyposażone zostały także w datownik umiejscowiony na tarczy. Zabytkowe egzemplarze były udoskonalane równomiernie do wzrostu oczekiwań użytkowników oraz możliwości technologicznych. Submariner jest wsparciem i odpowiedzią na wyzwania najtrudniejszych misji oraz ekspedycji. Zegarek zapewnia dostęp do najważniejszych funkcji m.in. fluorescencyjnej kapsuły umożliwiającej odczyt danych w ciemnościach głębin. Genialny mechanizm nie jest jedynym członkiem wodoszczelnej rodziny – podwodny, doskonały chronometr utorował drogę innym morskim zegarkom, modelom Sea-Dweller i Deepsea.
Rolex Sea-Dweller i Rolex Deepsea
Model 16600 Sea-Dweller został przystosowany do ekstremalnych warunków. Doskonalsza podwersja Submarinera umożliwia pływanie na głębokości 1220 metrów, wytrzymując ciśnienie o wartości 122 barów. Pomimo genialnych efektów i on doczekał się następstwa. Rolex Deepsea to najtrwalsza wersja wodoszczelnych czasomierzy. Wersja 116660 zapewnia niezmienną jakość nawet przy głębokości 3900 metrów poniżej poziomu morza. Niezwykła budowa mechanizmu instrumentów odporna jest na negatywne działanie promieniowania ultrafioletowego, soli morskiej oraz chloru. Umieszczone na tarczy wskaźniki godzin pokryte zostały materiałem Chromalight. Wypełnione płynem fluorescencyjnym wskazówki umożliwiają wyraźny odczyt danych, nawet przy głębokości niemal 4 km.
Świecące na niebiesko komponenty są jednym ze znaków rozpoznawczych szwajcarskiej manufaktury. Zastosowane w produkcji regulowane bransolety wykonane zostały z najszlachetniejszej stali, odpornej na uszkodzenia mechaniczne. Należy przyznać, że Sea-Dweller i Deepsea to bezkompromisowo, najbardziej zaawansowane technologicznie czasomierze w wersjach wodoszczelnych. Znając ogrom zalet nie dziwi zatem, iż najdroższy zegarek wodoodporny Rolex sprzedany został za ponad milion dolarów – warto zaznaczyć, że wśród starszych modeli upatrywany jest wzrost cen, czyniąc z chronometrów genialną lokatę kapitału.
Markę zegarków Rolex opisać można w kilku słowach – zaskakująca doskonałość i dopracowanie w każdym celu. Wprowadzona przez przedsiębiorstwo innowacja w zakresie noszenia zegarków na pasku była początkiem bogatej historii wielkiego imperium. Zegarmistrzowska precyzja zachwyca nieustannie od ponad 117 lat, pozostając w pamięci osób zarówno mających styczność z wyrobami na co dzień, jak i tych okazjonalnie obcujących z niektórymi modelami. Ceny zegarków w salonie odzwierciedlają najwyższą jakość i wartość proponowanych produktów. Zapraszamy do umówienia się na wizytę w jednym z naszych showroomów i zapoznania się z naszymi imponującymi zbiorami.

Chcesz obejrzeć zegarek?
Odwiedź nas w showroomie!
Masz pytania? Chcesz porozmawiać? Chętnie pomożemy! Pozostaw kontakt lub zadzwoń do nas.