Koszyk 0 - 0zł
 - 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
 • Miasto La Chaux de Fonds jest kolebką największych, szwajcarskich przedsiębiorstw zegarmistrzowskich. To właśnie tam, w 1848 roku młody Louis Brandt otworzył niewielką manufakturę, która dziś jest wiodącym producentem zegarków na świecie. Przekazywana z pokolenia na pokolenie tradycja rzemieślnictwa wciąż cieszy się ogromnym szacunkiem wśród kolekcjonerów. Nazwa szwajcarskiej firmy – Omega – zaczerpnięta została od użytego w produkcji, innowacyjnego mechanizmu. Dziś stanowi ona przede wszystkim synonim doskonałości, po którą marka nieustannie sięga w swojej precyzji.

  OMEGA

  Filtry i sortowanie

  Cena

  -

  Sortowanie

  Średnica koperty

  zobacz wszystkie

  Materiał koperty

  Mechanizm

  Stan zegarka

  Zawartość oferty

  Historyczne dziedzictwo luksusowych zegarków Omega

  Prestiżowa szwajcarska marka zaskarbiła sobie wierność i sympatię milionów klientów. Popularność zawdzięczana jest ówcześnie wizjonerskiej pomysłowości w tak zróżnicowanych projektach. Zapoczątkowana przez Brendta działalność została rozwinięta przez jego synów, Louisa-Paula i Césara. Potomkowie zafascynowani miłością ojca do zegarmistrzostwa postanowili oddać się rodzinnej manufakturze. W 1879 roku młodzi w pełni przejęli markę – nie wiedzieli jeszcze, że ich innowacyjność na zawsze odmieni oblicze tej branży. Wzrost popularności zegarków marki Omega (ówcześnie tytułowanych Louis Brandt & Frère) pozwolił braciom na zmianę lokalizacji ich siedziby. Innowacyjność i precyzja wykonania, jakimi kierowali się synowie założyciela, rozpowszechniły geniusz stosowanych rozwiązań.

  Po 6 latach od przejęcia sterów rodzinnej działalności, bracia Brendt zbudowali i opatentowali pierwszy, produkowany seryjnie zegarek, Omega Labrador. Kieszonkowa wersja czasomierza na łańcuszku była niezwykle dokładna w mierze – ówcześnie, precyzyjnie wskazywana godzina była rzadkością. Wyrób stanowił podstawę do rozwoju flagowego produktu, pierwszego, uniwersalnego zegarka naręcznego. To właśnie opatentowany w 1894 roku, 19-kalibrowy chronometr okazał się rewolucyjnym zegarkiem, noszonym zarówno przez damską, jak i męską część społeczeństwa. Ogromną zaletą tego zegarka była szeroka dostępność części zamiennych i łatwość naprawy. Sednem innowacji była nowoczesna metoda produkcji umożliwiająca reperowanie wyrobu nie tylko autoryzowanego dystrybutora, ale także przez niemal każdego zegarmistrza na świecie. Części zastosowane w modelu zegarka Omega pozwalały na zmianę zniszczonych komponentów na nowe bez zbędnych modyfikacji mechanizmu.

  Ukoronowaniem dotychczasowych osiągnięć było zdobyte w 1900 roku wyróżnienie na światowej wystawie w Paryżu. Odznaczenie to otworzyło drzwi do ogólnoświatowego sukcesu przedsiębiorstwa Omega. Zegarki zostały docenione także w Nowym Jorku, kiedy to firma braci Brendt reprezentowała doskonałość całego sektora szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Niecałą dekadę później, Omega otworzyła się na świat sportu, stając się partnerem 16 ważnych wydarzeń sportowych. Wybór był dla organizatorów oczywisty – żaden inny producent nie mógł równać się z precyzją Omegi. Dzięki niej możliwe było dokładne określenie nie tylko wyników osiągniętych przez zawodników, ale także ram czasowych, w jakich powinni mieścić się uczestnicy. W 1932 roku marka stała się pierwszym, oficjalnym chronometrażystą igrzysk olimpijskich, wyposażającym całe przedsięwzięcie jedynie w swoje wyroby. Tradycja ta trwała nieustannie, bijąc tym samym rekord współpracy w mistrzostwach.

  Osiągnięcia zegarków marki Omega Seamaster i Speedmaster

  Początek lat 50 zaowocował wyprodukowaniem legendarnego już modelu Omega Constellation. Ogromny sukces projektu sprawił, że egzemplarze szybko zdobyły sympatię społeczeństwa, zapisując się w pamięci jako synonim „szwajcarskiego zegarka”. Linia charakteryzowała się 8 gwiazdami i genewskim obserwatorium, uwiecznionymi na rewersie koperty. Liczba ta symbolizowała 8 rekordów precyzji, jakie zegarmistrzowska firma osiągnęła w Kew-Teddington i w Genewie. Dziś, poza Constellation, istnieje kilka najbardziej rozpoznawalnych i pożądanych modeli przejawiających wizjonerską pomysłowość – Omega Speedmaster z chronografem, Seamaster i Seamaster Planet Ocean oraz De Ville.

  Omega Speedmaster

  Pierwszy z nich, Speedmaster zaprojektowany został dla sportowców, jednak jego geniusz doceniło nawet NASA. Pierwszą nieoficjalną wizytą zegarka Omega w kosmosie był lot z 1962 roku, kiedy to astronauta Walter Schirra założył w podróż swojego prywatnego Speedmastera. Chronometr towarzyszył mu nie tylko w pierwszych 6 okrążeniach orbity Ziemi, ale także podczas lotów Gemini oraz Apollo 7. Dzięki niezawodnej wytrzymałości i perfekcji modelu, NASA wprowadziło go jako element obowiązkowego wyposażenia podczas lotu na księżyc. Omega Speedmaster Professional jako pierwszy zegarek w historii towarzyszył człowiekowi podczas spaceru po księżycu. Po udanej misji Apollo 11 w 1969 roku, egzemplarz zapisał się jako „Moonwatch”. Do dziś marka Omega była obecna we wszystkich sześciu amerykańskich lądowaniach na księżycu. Model Speedmaster Professional doczekał się wyjątkowej edycji upamiętniającej 50-lecie pierwszego lądowania na księżycu. Limitowana edycja „Moonwatch” okazała się niezwykłym sukcesem, wartym miliony. Zegarek ten wyposażony został w wychwyt współosiowy Co-axial, który skutecznie niweluje występowanie tarcia ślizgowego. Dzięki temu zegarki Omega nie zacinają się, a ich mechanizmy nie wymagają olejenia. Speedmaster Professional oceniany jest jako jeden z najważniejszych w historii zegarmistrzostwa, pozostając jedynym zegarkiem znajdującym się w obowiązkowym wyposażeniu NASA podczas lotów na księżyc. Model jest ucieleśnieniem chęci odkrywania tego, co nieznane i przekraczania własnych granic.

  Omega Seamaster

  Mechaniczne zegarki męskie Omega Seamaster są najdłużej wytwarzaną linią czasomierzy w historii marki. Pierwszy model oficjalnie światło dzienne ujrzał w 1948 roku, jako debiut z okazji 100-lecia firmy. Chronometr ukazał szerokiej publice swoje możliwości. Wieloletnie doświadczenie i pomysłowość w tak zróżnicowanych dziedzinach zaowocowały stworzeniem niezwykłego zegarka. Jego legenda wykorzystywana jest na niemal każdej płaszczyźnie – Seamaster noszony jest nawet przez postać Jamesa Bonda, w każdym filmie od 1997 roku. Bazę i inspirację do stworzenia tego modelu stanowił zegarek używany przez armię brytyjską podczas II Wojny Światowej. Udoskonalony design zawierał specjalną, gumową uszczelkę zapewniającą wyjątkową szczelność gotowej konstrukcji. Dzięki temu markowe zegarki Omega, w odróżnieniu od swoich poprzedników, były zupełnie nieczułe na zmiany temperatur morskich głębin, jakich doświadczał nurek. Dla potwierdzenia doskonałości projektu inżynierowie zamocowali egzemplarz Seamastera na zewnątrz samolotu, przelatując nim nad biegunem północnym. Eksperyment okazał się niemałym sukcesem, a zapewnieni o wytrzymałości klienci poświęcili mu ogrom uwagi. W 1957 roku powstała seria pozwalająca na bezpieczne nurkowanie na głębokości nawet 200 metrów. Stawiająca kroki milowe marka wciąż się rozwija, nie poprzestając na swoich zwycięstwach – to właśnie Omega wciąż pisze kolejne rozdziały historii zegarmistrzostwa.

  Omega uwielbiana przez najlepszych

  Każdy zegarek wyprodukowany przez szwajcarskie przedsiębiorstwo jest nośnikiem niemal 180 lat tradycji i doświadczenia. Niespotykana nigdzie indziej precyzja uwiodła nie tylko miłośników chronometrów, ale także mistrzów zegarmistrzostwa. Luksusowe wyroby uwielbiane są za swoją niezawodność zamkniętą w niezwykle stylowych ramach. Do rodziny Omegi dołączyły takie gwiazdy jak Cindy Crawford i jej córka Kaia Gerber. Młoda modelka zaczęła przejmować ambasadorskie dziedzictwo swojej matki pozując z czasomierzami na Met Gali. Także Nicole Kidman należy do kobiet domu Omega, aktywnie wspierając dystrybutora od 2005 roku. Aktorka nosi szwajcarskie wyroby na najznamienitszych wydarzeniach, w tym na Oscarach. Wśród kobiecych wyborów Omega królują efektowne zegarki wysadzane kamieniami szlachetnymi, z kolekcji De Ville. Eleganckie, pełne klasy chronometry swoją biżuteryjnością idealnie dopełniają stylizacje. Urokowi doskonałości i precyzji uległa także męska część najcenniejszych gwiazd. W ich gronie znaleźli się Eddie Redmayne, Daniel Craig, George Clooney czy wybitni sportowcy – Michael Phelps i Rory McIlroy. Lekkie i wygodne, a przy tym efektowne czasomierze świetnie sprawdzają się w każdej dziedzinie, zapewniając pełną swobodę.

  Historia osiągnięć wiodącego producenta zegarków Omega na świecie jest niezwykle imponująca. Zachowane przez dziesiątki lat klasa i tradycja wyrobów sprawiają, że marka ta cieszy się nieustępującym szacunkiem. Niezawodna jakość wykonania wciąż zaskakuje posiadaczy tych luksusowych wyrobów, a ich niedościgniona perfekcja sprawia, że Speedmaster Omega nadal pozostaje jedynym zegarkiem towarzyszącym amerykańskim astronautom w spacerach kosmicznych. Dostępna w naszym sklepie internetowym bogata kolekcja ekskluzywnych czasomierzy zebrana została przez doświadczonych w swojej dziedzinie specjalistów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertami zarówno nowoczesnych, jak i unikatowych, vintage zegarków Omega!

  Chcesz obejrzeć zegarek?
  Odwiedź nas w showroomie!

  umów spotkanie

  Masz pytania? Chcesz porozmawiać? Chętnie pomożemy! Pozostaw kontakt lub zadzwoń do nas.

   Umów spotkanie