Koszyk 0 - 0zł
 - 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
 • Seikosha – dziś Seiko – stanowi połączenie słów oznaczających “udany, miniaturowy” oraz “dom”. Japońska firma od samego początku swojej działalności była domem pionierstwa, któremu zawdzięcza swoją wysoką pozycję na światowym rynku. Historia marki Seiko rozpoczęła się w 1881 roku, kiedy to jej założyciel, Kintaro Hattori postanowił zrewolucjonizować azjatyckie zegarmistrzostwo, na wzór zachodniej konkurencji. Nawiedzające Japonię kataklizmy pogrążyły w ruinach fabrykę, pochłaniając z nią 1500 powierzonych do naprawy zegarków. Hattori poruszony stratą czasomierzy klientów, podjął decyzję o odbudowie produkcji, z której pierwsze półtora tysiąca wyrobów przekaże stratnym klientom. Decyzja sprawiedliwego i empatycznego właściciela wzruszyła społeczeństwo — mimo upływu niemal 100 lat, Japończycy wciąż kojarzą wydarzenie z troską o klienta i filozofią marki. Po dziś, Seiko, jest czołowym producentem zegarków męskich i damskich Japonii, rywalizując z najbardziej rozpoznawalnymi, szwajcarskimi manufakturami.

  SEIKO

  Filtry i sortowanie

  Cena

  -

  Sortowanie

  Średnica koperty

  zobacz wszystkie

  Materiał koperty

  Mechanizm

  Stan zegarka

  Zawartość oferty

  Doskonałość japońskich zegarków Seiko

  Początki marki stały pod znakiem naprawy zegarków. Kinatro Hattori otworzył malutki sklepik z punktem renowacji czasomierzy. Dzięki praktyce mężczyzna nauczył się budowy i funkcjonowania zegarków, a zdobyte w ten sposób doświadczenie postanowił wykorzystać do własnoręcznej produkcji mechanizmów klasycznych zegarków. Swoje przedsięwzięcie rozpoczął od budowy zegarów stojących oraz ściennych, do których produkcji zatrudnił swojego wieloletniego przyjaciela i doskonałego inżyniera — Tsuruhika Yoshikawę. Najwyższa jakość wykonania wyrobów szybko zdobyła uznanie lokalnej, tokijskiej społeczności. Ceniony za wyjątkową, zegarmistrzowską precyzję i funkcjonalność wyrobów Hattori postanowił, wraz ze swoim wspólnikiem, otworzyć profesjonalną fabrykę. W pierwszym okresie działania produkcję opuściło niemal 24 000 czasomierzy, co w 1893 roku było nie lada sukcesem. Przekonani co do racji swoich pomysłów założyciele, zdecydowali się na postawienie kroku milowego na krajowym rynku – stworzenie pierwszego w historii, japońskiego zegarka kieszonkowego. Do tej pory żadna z azjatyckich marek nie podjęła próby wykonania tak małego, przenośnego mechanizmu. Po ogromnym powodzeniu i diametralnym wzroście zainteresowania zegarkami kieszonkowymi, Seiko nie spoczęło jednak na laurach i rozpoczęło produkcję popularnych na zachodzie budzików. Zegarmistrz nie chcąc odstawać techniką od europejskich producentów, udał się w podróż po starym kontynencie, zdobywając wiedzę i praktykę w najlepszych zakładach produkcyjnych. Innowacyjne doświadczenie pomogło zrewolucjonizować japoński przemysł zegarowy.

  Wizjonerstwo marki Seiko

  Chcąc jeszcze bardziej wyprzedzić konkurencję, Seiko rozpoczęło projektowanie pierwszego zegarka naręcznego. Wybudowane na własny użytek maszyny, zapewniły stały i prywatny dostęp do potrzebnych w produkcji komponentów. W 1913 roku światło dzienne ujrzała pierwsza kolekcja zegarków na pasku lub bransolecie — Laurel. Autoryzowane punkty sprzedaży pękały w szwach, każdy fan manufaktury Seiko pragnął posiadać nowoczesny dodatek. Design był wyjątkowo funkcjonalny i charakteryzował się wyjątkowym stosunkiem jakości do ceny. Przedsiębiorcy wierzyli, że swoje wyroby tworzą dla ludzi i to oni są siłą rozwoju przedsiębiorstwa, dlatego ich zegarki powinny być dostępne dla każdego. Główna siedziba marki znajduje się w Tokio, stanowiąc o geniuszu i wizjonerstwie jej założycieli – Kintaro Hattori i Tsuruhiko Yoshikawa. Aktualnie firma w swoim portfolio ma dziesiątki fascynujących i innowacyjnych kolekcji, takich jak Seiko Presage, Premier czy Astron Solar, Seiko 5 Sports Automatic oraz Prospex. Każda linia i seria profesjonalnych zegarków damskich i męskich charakteryzuje się legendarną już dokładnością, będącej gwarancją japońskiej niezawodności.

  Zegarki męskie Seiko – elegancki design, funkcjonalna technologia

  Duży wybór zegarków Seiko męskich zapewnia znalezienie idealnego modelu. Japoński producent nie spoczął na laurach i wciąż zaskakuje klientów innowacyjnymi propozycjami i potrzebą sięgania po dotychczas nieosiągalne. Firma Seiko, jako pierwsza na świecie stworzyła zegarki z systemem solarnym – GPS Solar Astron. Wysoka jakość wykonania idzie w parze z najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami. Seria zegarków Solar to propozycja dla miłośników funkcjonalności i innowacji. Zegarki z tej kolekcji sprawdzą się w każdych warunkach. Czasomierz wyposażony został w mechanizm kwarcowy, którego zadaniem jest pozyskiwanie energii ze światła zarówno słonecznego, jak i tego sztucznego w pomieszczeniach. Umieszczone od spodu ogniwa wychwytują blask oraz zmieniają go bezpośrednio w energię napędzającą cały zegarowy system. Dzięki opcji magazynowania, Solar Astron przechowuje prąd potrzebny do prawidłowego funkcjonowania w momencie braku dostępu źródła energii, np. podczas wędrówek w wymagających warunkach czy przejazdów w tunelach. Zegarki z serii solarnej wykonane zostały najwyższej jakości stali, dzięki czemu zarówno bransoleta, jak i koperta są odporne na negatywne działanie warunków atmosferycznych czy uszkodzenia mechaniczne. Z kolei dzięki wodoszczelności mechanizm wytrzyma przypadkowe lub krótkotrwałe zanurzenia w wodzie. Czasomierz wyposażony został w kilka komplikacji, w tym w chronograf, datownik, tarczę w systemie 24-godzinnym, alarm oraz specjalną podziałkę ułatwiającą kalkulację parametrów lotniczych. Nowoczesne zegarki z kolekcji Astron Solar są odpowiedzią na potrzebę indywidualności i samowystarczalności na miarę XXI wieku.

  Fenomen japońskiej marki doceniony został przez najlepszych w swojej dziedzinie, w tym przez serbskiego tenisistę Novaka Djokovica. Zarówno fani klasyki vintage, jak i sportowych wersji, także znajdą idealne dla siebie propozycje. Zachęcamy do zapoznania się z kolekcją Seiko zebraną w naszym sklepie internetowym. Wśród zegarków znajdą Państwo jedne z najciekawszych modeli, w tym niezawodne i legendarne już Diver’s oraz Kinetic. Zapraszamy do kontaktu i umówienia wizyty w naszych salonach!

  Chcesz obejrzeć zegarek?
  Odwiedź nas w showroomie!

  umów spotkanie

  Masz pytania? Chcesz porozmawiać? Chętnie pomożemy! Pozostaw kontakt lub zadzwoń do nas.

   Umów spotkanie