Koszyk 0 - 0zł
 - 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
 • Jak narodziła się legenda Longines? Bez prądu, bieżącej wody, na łące i w otoczeniu dyliżansów “Es Longines”, od którego pochodzi nazwa marki. W 1832 roku w szwajcarskim mieście Saint-Imier, Auguste Agassiz otworzył swój pierwszy, mały warsztat zegarmistrzowski. Zebrawszy zafascynowanych nowym przedsięwzięciem pracowników, rozpoczął realizowanie swojego celu, jakim było wyróżnienie się najwyższą jakością i precyzją. Społeczeństwo szybko odkryło fenomen oferowany przez markę, przyczyniając się do jej rozwoju. Z czasem do przedsiębiorstwa dołączył siostrzeniec założyciela, Ernest Francillon. Zafascynowany industrializacją młodzieniec wiedział, że to właśnie w tym kierunku musi rozwinąć się rodzinna firma. Dzięki innowacyjnemu i ambitnemu podejściu, Longines wzbiło się na wyżyny ówczesnego przemysłu, zaskakując swoją nowoczesnością.

  LONGINES

  Filtry i sortowanie

  Cena

  -

  Sortowanie

  Średnica koperty

  zobacz wszystkie

  Materiał koperty

  Mechanizm

  Stan zegarka

  Zawartość oferty

  Mechaniczna precyzja zegarków Longines

  Longines, idąc z duchem czasu i założeń, jako jedna z pierwszych na świecie zmechanizowała proces produkcji swoich wyrobów. W 1867 roku Ernest przekształcił zakład swojego wujka w świetnie prosperującą fabrykę produkcyjną. Od tego czas pracownicy wykonywali swoje obowiązki przy pomocy maszyn, co bezpośrednio skróciło czas potrzebny na wykonanie poszczególnych części układu czasomierza. Wprowadzone przez Francillon’a unowocześnienia zaowocowały produkcją wyjątkowo precyzyjnych komponentów. Elementy cechowały się doskonałą jakością wykonania, dzięki czemu stały się niemal niezawodne. Ogromny sukces wyrobów sprawił, że na rynku szybko zaczęły pojawiać się podrobione przez lokalnych rzemieślników egzemplarze. Oszuści nie musieli długo czekać na reakcję ze strony jedynego, oficjalnego dystrybutora, który w 1839 roku zastrzegł znak towarowy w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej. Do dziś tarcze zegarków Longines znaczone są logo z designem klepsydry.

  Przełomowym momentem w historii firmy Longines był 1908 rok. Stał on pod znakiem innowacji. Firma wyposażyła swój najnowszy model zegarków męskich w dwustrefową tarczę. Genialne urządzenie okazało się szczególnie przydatne podróżnikom, którzy renomę i doskonałość wyrobów wynieśli daleko poza granice Szwajcarii. Ogromny wzrost zainteresowania zachęcił firmę do dalszego działania. Następne lata opiewały w nowatorskie komplikacje dopasowane do potrzeb branży morskiej i lotniczej. Wyprodukowane czasomierze wyposażone zostały w funkcję przeliczania lokalnego czasu na ten uniwersalny i międzynarodowy. Umieszczone na tarczy dwa czerwone kliny umożliwiały dokładny okres obowiązywania ciszy radiowej. Opcja ta została zadedykowana radiooperatorom okrętowym. Końcówka lat 20 i początek lat 30 minionej epoki została zapisana znakiem precyzji technologicznej. Szwajcarskie zegarki Longines wyszły daleko poza mierzenie czasu. Szeroka oferta luksusowych zegarków wzbogacona została o niezwykły model. Szwajcarski producent zainspirowany Charlesem A. Lindberghiem i jego samotnym przelotem nad Atlantykiem, postanowił stworzyć instrument upamiętniający wyczyn pilota. Zegarek Lindbergh wyposażony został obrotowy pierścień do astronawigacji. Opcja ułatwiała lotnikom wyliczenie dokładnej pozycji geograficznej przy pomocy mapy nieba. Po dziś dzień każda kolekcja zegarków Longines, zarówno damskich jak i męskich, jest gwarancją doskonałości i ucieleśnieniem szwajcarskiej precyzji. Nowoczesne egzemplarze są połączeniem trzech składowych – elegancji, najwyższej jakości oraz jednoczesnego podążania z duchem czasu. Longines to idealne zegarki na każdą okazję.

  Elegancja damskich i męskich kolekcji

  Marka Longines wciąż zaskakuje swoich miłośników. Prestiżowe wyroby nie zawodzą swoją doskonałością. Każdy z egzemplarzy przechodzi dokładne testy potwierdzające jego najwyższą jakość i niezawodność szwajcarskiej firmy. Wśród zegarków damskich Longines największą popularnością cieszą się kolekcje Record, kwarcowe modele Conquest, elegancka, klasyczna linia La Grande Classique i seria Flagship. Przepięknie wykonane czasomierze zachwycają doskonałością pod każdym względem. Cenione są także wśród najbardziej rozpoznawalnych gwiazd filmowych, mogących pochwalić się niebywałymi osiągnięciami. Do ambasadorek ponadczasowej elegancji domu Longines należała Audrey Hepburn, której miłość do marki przejęła Kate Winslet. Aktorka od lat wspiera inspirującą tradycję zegarmistrzowską, a jej ulubioną kolekcją jest klasyczna linia La Grande Classique. Śladami koleżanki po fachu udała się także niezwykle utalentowana Jennifer Lawrence. Młoda gwiazda wybrała ikoniczną serię The Longines Master Collection. Firma może się pochwalić także niebywałym zamiłowaniem głów państw i członków brytyjskiej rodziny królewskiej, będąc przy tym oficjalnym chronometrażystą wydarzeń sportowych i Royal Ascot.

  Przedstawicielem męskiej części fanów Longines był także Albert Einstein, którego legenda i geniusz budzą podziw po dziś dzień. Wybór czasomierza padł na szwajcarskiego dystrybutora z prostego względu – fizyk pokochał niezwykłą trwałość wykonania i elegancki, prosty design. Współcześnie głównym adoratorem kunsztu zegarmistrzowskiego jest popularny aktor filmowy, Regé-Jean Page. Mężczyzna ten, podobnie jak inna hollywoodzka gwiazda Jennifer Lawrence, uległ wyjątkowej elegancji i klasie Master Collection. Powielenie fascynacji konkretną linią jest świetnym dowodem na uniwersalność kolekcji, której zegarki to zarówno modele męskie, jak i damskie. Legendarny już Hydroconquest to czasomierz do zadań specjalnych, jego wyjątkowa wodoszczelność do 30 barów zapewnia bezpieczeństwo użytkowania nawet w najbardziej wymagających warunkach. Szafirowe szkło koperty jest odporne na zarysowania, a dzięki pokryciu antyodblaskową powłoką, odczyt godziny możliwy jest także w wyjątkowo intensywnym świetle. Gumowa bransoleta idealnie dopasowuje się do nadgarstka. Trwały materiał, z jakiego został wykonany pasek, jest odporny na rozdarcia, przetarcia, blaknięcie, a dopasowana gama kolorystyczna nadaje mu jednocześnie sportowego i eleganckiego charakteru.

  Warte swojej ceny czasomierze są ucieleśnieniem wyjątkowości i owocem długich lat zegarmistrzowskiego kunsztu. Sklep internetowy LeSabre oferuje bogaty wybór doskonałych, mechanicznych zegarków. Dbałość o każdy, nawet najmniejszy detal jest znakiem rozpoznawczym Longines. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z wybitną dokładnością czasomierzy dostępnych w naszym sklepie online oraz do umówienia wizyty w jednym z naszych luksusowych salonów. Specjaliści pomogą podjąć najlepszą decyzję oraz opowiedzą o interesujących modelach zegarków Longines.

  Chcesz obejrzeć zegarek?
  Odwiedź nas w showroomie!

  umów spotkanie

  Masz pytania? Chcesz porozmawiać? Chętnie pomożemy! Pozostaw kontakt lub zadzwoń do nas.

   Umów spotkanie