Koszyk 0 - 0zł
 - 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
 • Mająca swoją siedzibę w Lucernie w Szwajcarii marka zegarmistrzowska Chronoswiss należy do jednej z najmłodszych w swojej klasie. Firma została założona w 1983 roku przez Gerda R. Langa w Monachium szybko zainteresowała sobą opinię publiczną. Wraz z premierą pierwszego modelu zegarka, Chronoswiss zasłynęło jako symbol wizjonerstwa i ponadczasowości. Założyciel postanowił, że produkowane przez niego czasomierze mają być dostępne dla każdego fana kunsztu zegarmistrzowskiego – Gerd chciał, aby jego zegarki były dystrybuowane na całym świecie.

  CHRONOSWISS

  Filtry i sortowanie

  Cena

  -

  Sortowanie

  Średnica koperty

  zobacz wszystkie

  Materiał koperty

  Mechanizm

  Stan zegarka

  Zawartość oferty

  Pionierstwo zegarków marki Chronoswiss

  Gerd Lang ukończył Szkołę Mistrzowską w Wurzburgu, pozyskując kompetencje do pracy zegarmistrzowskiej. Młody zegarmistrz swoje doświadczenie zdobył podczas pracy nad luksusowymi zegarkami szanowanych, szwajcarskich manufaktur. Premierowy zegarek autorstwa niemieckiego rzemieślnika na zawsze zmienił oblicze designu. Projekt ten jest genialny w swojej budowie – był on pierwszym mechanicznym chronografem z komplikacją oznaczającą fazy księżyca. Spód koperty został zbudowany z trwałego, przezroczystego kryształu, dzięki czemu można podziwiać piękno i precyzję pracy mechanizmu. Po śmiałym przedstawieniu nowatorskiego modelu Lang zapragnął sięgnąć jeszcze dalej. Zaprezentowana w 1988 roku kolekcja Regulateur (regulator) zadziwiła wszystkich uczestników horologicznego wydarzenia. Tarcza czasomierzy została wyposażona w 3 różne wskaźniki odpowiadające za pomiar godzin, minut i sekund – wskazówki umieszczone zostały w odrębnych rejestrach. Do tego momentu rozwiązanie to było stosowane jedynie w chronometrach morskich i podobnym im urządzeniach. Charakterystyczny dla marki sposób, w jakim działa mechanizm linii Regulateur wyróżnia się na tle innych producentów. To właśnie innowacyjne połączenie techniki z elegancją zapewniło wysoką pozycję niemieckiej firmy wśród miłośników czasomierzy i klientów zafascynowanych pionierskim podejściem. Nowoczesne rozumienie funkcjonalności i ekskluzywności zostało ujęte w wielu modelach, w tym także w zegarkach z kolekcji Kairos.

  Zegarek Chronoswiss Kairos Chronograph

  Marka Chronoswiss została ponownie doceniona w 1991 roku, kiedy to nastała premiera linii Kairos. Tarcze modelu wykonane zostały ze srebra oraz pokryte pięknym i bogatym ornamentem giloszowym. W zależności od modelu uwagę przyciągają, ręcznie formowane wskazówki, malowane na biało lub niebiesko. Kolorowe elementy idealnie dopełniają elegancki i stonowany design. Kairos został wyposażony w 4 wskaźniki: licznik minutowy, regularną 12-godzinny dysk, rezerwę pracy oraz licznik sekund. Zegarek mechaniczny Kolekcję tę trudno ocenić, jest on bowiem modelem, którego design nie pojawił się nigdy wcześniej. Czasomierz jest unikatowy, nawiązujący do elementów budowy czasu i odczuć z niego płynących. Znawcy i miłośnicy sztuki zegarmistrzowskiej dopatrują się w nim idealnej symetrii i kojącej harmonii – perfekcyjny układ zarówno uspokaja, jak i ekscytuje. Każdy milimetr koperty i pierścienia jest dokładnie pokryty najdrobniejszymi szczegółami, których komplet prezentuje się niezwykle dostojnie. Dzięki rozmiarowi 38 mm doskonale prezentuje się na nadgarstku, nie wadząc przy tym o krawędzie koszulowych mankietów. Elegancki zegarek świetnie sprawdzi się nawet podczas najważniejszych uroczystości.

  Chronoswiss Sirius

  Kolekcja Sirius dzieli się na dwie główne podkategorie – Lunar i Opus. Pierwsza z nich cechuje się wyjątkowym, designem, którego motywem przewodnim wciąż pozostaje dzielona tarcza z zestawem komplikacji. W linii Lunar znaleźć można ciekawe ujęcie neoklasycyzmu – wykonany w tym nurcie wskaźnik faz księżyca zachwyca od pierwszego spojrzenia. Charakterystyczny dla marki kryształowy dekiel umożliwia podziwianie pracy precyzyjnego mechanizmu, będącego sercem zegarka. Dodatkową komplikacją jest analogowy datownik, który wyposażono w specjalną wskazówką. Znajdujący się na jej końcu czerwony okrąg dokładnie wskazuje cyfrę odpowiadającą dniu miesiąca. Licznik znajduje się na zewnętrznej, otulającej całość skali. Druga z kolekcji, Opus to wyjątkowa, filigranowa linia szkieletowa. Twórcy w procesie produkcji usunęli większość zegarowej tarczy, pozostawiając na miejscu jedynie niewielkie, umożliwiające odczyt wartości płaszczyzny. Lekka wizualnie konstrukcja zachwyca swoją oryginalnością, odkrywając przed właścicielem chronografu każdą ze swoich tajemnic. Mechanizm jest dokładnie widoczny z obu stron, każdy precyzyjnie umieszczony ruchomy element można dojrzeć gołym okiem. Powielające się z innymi modelami komplikacje uzupełnione zostały o kolorowe, dopasowane do wersji wskazówki. Wyjątkowa i odważna propozycja hipnotyzuje rytmem pracy swojego mechanizmu.

  Charakterystyczny dla Chronoswiss rozszczep funkcji na odrębne podtarcze sprawia, że marka rozpoznawalna jest w tempie jednego spojrzenia. Ekskluzywne projekty przystępnej cenie skradły serca i uwagę koneserów z całego świata. W sklepie LeSabre została zebraną dla Państwa kolekcja złożona z najlepszych zegarków Chronoswiss. Zapraszamy do zapoznania się z nią i do umówienia wizyty w jednym z naszych firmowych salonów. Nasi doświadczeni pracownicy pomogą w dokonaniu najlepszego wyboru!

  Chcesz obejrzeć zegarek?
  Odwiedź nas w showroomie!

  umów spotkanie

  Masz pytania? Chcesz porozmawiać? Chętnie pomożemy! Pozostaw kontakt lub zadzwoń do nas.

   Umów spotkanie