Koszyk 0 - 0zł
 - 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
 • CORUM

  Filtry i sortowanie

  Cena

  -

  Sortowanie

  Średnica koperty

  zobacz wszystkie

  Materiał koperty

  Mechanizm

  Stan zegarka

  Zawartość oferty

  Corum: zegarki męskie ze Szwajcarii

  Każdy miłośnik luksusowego zegarmistrzostwa doskonale wie, jaką jakość oferują szwajcarskie marki. Jedną z nich jest Montres Corum Sàrl, powszechnie znane jako Corum, czyli producent zegarków z siedzibą w La Chaux-de-Fonds, w kantonie Neuchâtel. Założona w 1955 roku przez René Bannwarta, Corum wciąż dąży do pozycji lidera szwajcarskiego

  przemysłu zegarkowego. Przyjmując kreatywność i śmiałość jako swoje zasady przewodnie, Corum jest uznawane zarówno za estetyczny wygląd swoich modeli, jak i doskonałość techniczną. 

  Marka rozpoczęła się od René Bannwarta. Z silnym duchem przedsiębiorczości i doświadczeniem w zegarmistrzostwie zdobytym od najbardziej prestiżowych producentów zegarków, założył swoją markę w 1955 roku ze swoim wujem Gastonem Riesem i siostrzenicą Simone Ries w La Chaux-De-Fonds, znanym również jako stolica przemysłu zegarmistrzowskiego. Przez lata design pozostał ważnym elementem marki Corum. Zegarki wyróżniają się niekonwencjalnymi projektami, które wyróżniają brand na tle konkurencji. Obecnie dostępne kolekcje Corum – Admiral, Golden Bridge, Heritage, Bubble i LAB – charakteryzują się innowacyjnymi i charakterystycznymi wzorami, a także są wyposażone w wyrafinowane mechanizmy mechaniczne.

  Corum: zegarki męskie Admiral

  Zegarki męskie z serii Admiral (dawniej znane jako Admiral’s Cup) marki Corum zadebiutowały w 1960 roku, jako hołd dla regat Admiral’s Cup, które po raz pierwszy odbyły się w 1957 roku. Zegarki Corum Admiral to oryginalna koncepcja zegarmistrzostwa morskiego. Pierwszy zegarek tej serii miał kwadratową formę, był wodoodporny, a na tyle zegarka był wygrawerowany żaglowiec. Mało przypominał jednak współczesne zegarki męskie Admiral marki Corum, które charakteryzują się dwunastobocznym kształtem koperty i morskim motywem w postaci flag żeglarskich, pełniących rolę indeksów na tarczy.

  Na przestrzeni lat, seria ta przekształciła się w nowoczesną ikonę, która doskonale oddaje styl życia współczesnych żeglarzy życiowych i nawigatorów. Dziś męskie zegarki Corum z serii Admiral są symbolem nowoczesności, prezentując unikalny design i wyrazisty charakter, dostosowany do dzisiejszych wymagań pasjonatów morskich przygód.

  Corum: zegarek z linii Bubble

  Na koncie brandu znajdują się również nowsze czasomierze, które wypuściła marka Corum. Zegarki Bubble to dzieło ówczesnego właściciela Severina Wundermana. Powstały w 2000 roku, jako unikalna kreacja o rozmiarze i kształcie zupełnie niespotykanym w sztuce zegarmistrzowskiej. Zegarek ten wyróżniał się niezwykle dużą, szafirową tarczą oraz kopułkowym kryształem szafirowym, nadającym czasomierzowi interesujący, ponadwymiarowy wygląd i oryginalną grę proporcji, co zapewniało szerszy widok na tarczę zegarka. Ta ikoniczna cecha sprawiła, że stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zegarków swojej epoki, a przez lata kolekcja nadal eksponuje kreatywność i odwagę marki w projektowaniu. Linia była dostępna w różnych rozmiarach, obecnie jednak dostępna jest w rozmiarze 47 mm. Produkcja rozpoczęła się na początku lat 2000. W 2015 roku linia została ponownie wprowadzona na rynek, tym razem z zastosowaniem różnych materiałów.

  Zegarki Corum z historią: linia Heritage

  Linia Heritahe to kolejna klasyczna propozycja od marki Corum. Zegarki męskie z tej serii 

  to nie tylko precyzyjne narzędzia mierzące czas, ale również opowieści związane z tradycyjnym zegarmistrzostwem. W tej kolekcji znajdziesz między innymi oryginalne modele 

  Romvlvs, które powstały po prostu przez przypadek. W 1966 roku, gdy Corum otrzymało tarcze do swojej nowej kreacji Romvlvs przed targami Baselworld, brakowało indeksów godzinowych. Dostawca zapomniał o ich dodaniu, ale René Bannwart postanowił mimo to kontynuować premierę w Bazylei. W nagłej potrzebie zegarmistrza, indeksy godzinowe zostały wygrawerowane bezpośrednio na lunecie. Tak narodził się Romvlvs, stając się jednym z największych sukcesów marki.

  Nie jest to jednak jedyny znany model marki Corum. Zegarek męski Coin Watch to połączenie historii,  oryginalnego designu oraz szwajcarskiej jakości i innowacji w zegarmistrzostwie. Pierwszy zegarek z tej kolekcji został stworzony w 1964 roku z historycznej amerykańskiej monety – słynnej dwudziestodolarówki Double Eagle, na której znajdowała się pieczęć wolności. Zegarki Corum Heritage są produkowane od ponad 50. lat, wyposażone w automatyczne, ręczne lub kwarcowe mechanizmy. Zwolennicy tej kolekcji mają do wyboru modele inspirowane różnymi monetami. Zegarki te zdobyły uznanie, będąc wyborem sześciu prezydentów Stanów Zjednoczonych oraz Andy’ego Warhola.

  Dostępne modele są przedstawione na naszej stronie internetowej: na żywo możesz zobaczyć je w showroomach w Poznaniu i Warszawie.

  Chcesz obejrzeć zegarek?
  Odwiedź nas w showroomie!

  umów spotkanie

  Masz pytania? Chcesz porozmawiać? Chętnie pomożemy! Pozostaw kontakt lub zadzwoń do nas.

   Umów spotkanie