Koszyk 0 - 0zł
 - 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
 • Na początku XX wieku szwajcarskie miasteczko Hölstein zyskało rozgłos, z którego słynie do dziś. W 1904 roku dwaj mężczyźni – Paul Cattin i Georges Christian otworzyli tam fabrykę zegarmistrzowską, nazywając markę na cześć pobliskiego strumyka, którego bieg niezwykle ich inspirował. Świat szybko usłyszał o zegarkach Oris. Już dwa lata później firma szturmem podbiła krajowy rynek pracy. W 1906 roku Cattin i Christian otworzyli drugą już fabrykę, doprowadzając tym do szybszego rozwoju swojej marki, stając się przy tym największym lokalnym pracodawcą. Po 2 latach istnienia firma zatrudniała już ponad 300 specjalistów, z założeniem dalszej ekspansji rynku. Dziś polityka pracy i innowacyjność sprawiły, że Oris dzieli się na 4 główne kategorie – culture, diving (nurkowanie), aviation (lotnictwo) i motor sport.

  ORIS

  Filtry i sortowanie

  Cena

  -

  Sortowanie

  Średnica koperty

  zobacz wszystkie

  Materiał koperty

  Mechanizm

  Stan zegarka

  Zawartość oferty

  Oris oficjalnym sprzedawcą zegarków naręcznych

  Po dwóch dekadach działania marka postanowiła skorzystać z rozszerzającego się nurtu zegarków na pasku. Do dotychczas produkowanych zegarków kieszonkowych zaczęto przymocowywać specjalnie opracowane skórzane obudowy. Oris stworzyło nietypowe rozwiązanie, którym był specjalny pasek z miejscem na zegarek kieszonkowy. Duża koperta otoczona była specjalną formą z wycięciem na haczyk i koronkę. Dzięki temu przedsiębiorcy mogli w prosty i genialny sposób sprawdzić lokalny popyt na czasomierze naręczne, nie tracąc przy tym renomy i wartości wyprodukowanych już zegarków kieszonkowych. Rozwiązanie okazało się ogromnym sukcesem, dzięki któremu Oris na stałe zajęło swoje miejsce na arenie międzynarodowej. Od 1925 roku cechą charakterystyczną tej marki jest tworzenie zegarków mechanicznych, których jakość umożliwia korzystanie z nich przez długie lata.

  Kolekcja dla pilotów – zegarek Oris Big Crown

  W 1938 roku produkcja szwajcarskich zegarków marki Oris nieco zmieniła swój kurs. Śledzący zmiany na rynku producenci postanowili zastosować swoje tradycyjne i niezawodne rozwiązania na nowym terenie. Wiedząc, że w podniebnym świecie królują zegarki dopasowane do potrzeb pilotów, firma wyszła przed szereg tworząc kolekcję doskonałą. Od tego momentu specjalna linia zegarków Oris produkowana była w taki sposób, aby ich obsługa była możliwa nawet w grubych rękawicach lotniczych. Dzięki żłobieniom na lunecie, dłoń pilota nie ześlizgiwała się podczas zmiany ustawień lub prowadzonych wyliczeń. Duże cyfry arabskie umożliwiały szybki odczyt danych z nadwymiarowej tarczy czasomierza, dlatego zegarek może być użytkowany przez pilota także podczas noszenia przyciemniających okularów lub gogli. Wyroby męskie Oris z oznaczeniem “swiss made” stały się wyznacznikiem najwyższej jakości zegarków, z której znane są do dziś. Big Crown, dzięki prostemu i intuicyjnemu w obsłudze designowi od ponad 80 lat stanowią wzór dla nowoczesnych wersji kolekcji Big Crown Pointer Date i Oris Big Crown Propilot. Pierwsza z nich, Pointer Date, wyposażona została w umieszczony na tarczy datownik z automatycznym naciągiem. Antymagnetyczne właściwości sprawiają, że każdy z modeli może być użytkowany nawet podczas przelotów nad biegunami. Manufaktura damskich i męskich zegarków wyposażyła każdy egzemplarz w wysokiej jakości szafirowe szkiełka oraz powłoki antyrefleksyjne. Dzięki niej odczyt danych, w tym rezerwy chodu, możliwy jest pod każdym kątem i w każdych warunkach pogodowych. Wyjątkowymi egzemplarzami są wersje pokryte brązem, które z czasem samoistnie koroduje – patynowanie tworzy jedyne w swoim rodzaju niebieskie wzory. Przejrzysty dekiel koperty umożliwia podziwianie pracy mechanizmu, w którym umieszczono czerwony wahnik, będący symbolem marki Oris.

  W historii marki Oris pojawił się także ciekawa, limitowana kolekcja zegarków dla pilotów. Oris Żwirko-Wigura lub inaczej Challenge 1932 to ukłon w stronę polskiego pilota Franciszka Żwirko oraz współpracującego z nim inżyniera, Stanisława Wigury. Nazwa kolekcji “Challenge 1932” upamiętnia wyjątkowe wydarzenie z tytułowego, 1932 roku, podczas którego Franciszek i Stanisław wygrywają konkurencję, okazując się tym samym lepszymi od faworyzowanej drużyny niemieckiej. Ogromny sukces Polaków zapisał się wielkimi literami na kartach historii, podnosząc tym samym dumę i międzywojenne nastroje w kraju. Szwajcarska marka postanowiła uczcić pamięć o wygranej Żwirki i Wigury, a stworzona edycja limitowana złożona została z symbolicznej liczby 1932 egzemplarzy.

  Aquis i Divers – kolekcje marki Oris dla nurków

  Produkcja zegarków mechanicznych Oris Aquis została zainspirowana rozwojem nurkowania w latach 60 XX wieku. Popularne wówczas wodoodporne i wodoszczelne zegarki towarzyszyły pływakom i nurkom podczas wodnych wypraw. Mając na uwadze potrzeby i wymagania klientów Oris stworzyło wyjątkowy jak na tamte czasy model. Kalibrowana jednokierunkowa luneta umożliwiała dokładne kontrolowanie czasu spędzonego pod powierzchnią wody, co umożliwiało nie tylko pomiar wyników, ale także ilości tlenu pozostałego w butli. Dzięki nowoczesnym funkcjom zegarki dla nurków szybko stały się jednymi z flagowych kolekcji marki Oris, dzięki czemu na stałe zagościły w firmowym portfolio. W 2011 roku zmodernizowana linia Diver ponownie zachwyciła fanów marki – Oris Divers wyposażone zostały w nowoczesne i specjalistyczne koronki i ramki, których obsługa możliwa była nawet głęboko pod wodą. Niezawodna funkcjonalność proponowanej kolekcji poskutkowała wprowadzeniem wysoce zaawansowanej i rozbudowanej na kategorie kolekcji Oris Aquis Depth Gauge z chronografem, Oris Aquis Date oraz zegarków męskich Oris Aquis Depth Meter. Wszystkie modele charakteryzowały się wyjątkową wytrzymałością i specjalnie skonstruowaną bransoletą, która świetnie dopasowywała się do nadgarstka. Sportowy design dobrze komponuje się zarówno z codziennym strojem, tym plażowym, jak i specjalistyczną pianką. Wersja Gauge została wyposażona w innowacyjny głębokościomierz, którego działanie było doskonałe i wyjątkowo odporne na negatywne działanie wysokiego ciśnienia. Dodatkowo na tyle koperty umieszczony został wykres konwersji metrów na stopy, dzięki czemu zegarek może być użytkowany przez nurków z całego świata. Firma Oris wprowadziła także ciekawe ułatwienie, jakim jest samodzielna wymiana paska – właściciel może zarówno zmienić metalową bransoletę na gumowy pasek, jak i odwrotnie.

  Nowoczesne i dopasowane do potrzeb rozwiązania sprawiają, że tworzone przez Oris zegarki są wyjątkowe i poświęcone największym gwiazdom, takim jak Bob Dylan czy Chet Baker. Dodatkowo szwajcarska marka wspiera rozwój kultury, będąc jednym z głównych sponsorów polskiego festiwalu, Jazz nad Odrą. Wyjątkowe zaangażowanie firmy w produkowanie mechanicznych zegarków sprawiło, że Oris stał się ekspertem w swojej dziedzinie. Przystępne cenowo modele są świetną inwestycją, gdyż szwajcarska manufaktura, jak każde inne przedsiębiorstwo zegarmistrzowskie, skutecznie zyskuje na swojej wartości. Mimo iż historia marki Oris zaczyna się na początku XX wieku, jej rozwój i determinacja w dążeniu do innowacji są wciąż widoczne. Zapraszamy do zapoznania się z wyjątkową kolekcją w naszym sklepie internetowym, a także do umówienia wizyty w jednym z naszych showroomów.

  Chcesz obejrzeć zegarek?
  Odwiedź nas w showroomie!

  umów spotkanie

  Masz pytania? Chcesz porozmawiać? Chętnie pomożemy! Pozostaw kontakt lub zadzwoń do nas.

   Umów spotkanie