Koszyk 0 - 0zł
 - 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
 • Paryskie Cartier to marka zrodzona z ambicji i miłości do ekskluzywnego piękna. Urokowi i niesamowitej precyzji wykonania biżuterii ulegali wszyscy, a angielski król Edward VII mówiąc o L. Cartier z wielki umiłowaniem, używał tytułu „jubiler królów, król jubilerów”. Założycielem manufaktury jest Louis-François Cartier, którego zmysł estetyki skradł serca nawet najbardziej ekstrawaganckiej arystokracji XIX wiecznego Paryża. Zdobyta sława szybko przełożyła się na gwałtowny rozwój – zabytkowe księgi rachunkowe wskazują, że pierwsze biżuteryjne zegarki damskie opuściły salon Cartier w 1888 roku.

  CARTIER

  Filtry i sortowanie

  Cena

  -

  Sortowanie

  Średnica koperty

  zobacz wszystkie

  Materiał koperty

  Mechanizm

  Stan zegarka

  Zawartość oferty

  Rodzinne dziedzictwo zegarków Cartier

  Historia manufaktury pozostała w rękach synów Louis-Françoisa. Mężczyźni od dziecka obserwowali procesy produkcyjne pięknej biżuterii, której ofertę postanowili rozszerzyć o czasomierze. Wykonywane z biżuteryjną dokładnością zegarki naręczne zaczęły podbijać społeczeństwo – dzięki rynkowej pozycji Cartier, nawet sceptycy przyjęli je przychylnie. Uskrzydlona sukcesami marka zaczęła śmielej sięgać swoim rozwojem poza paryskie granice. Siedziby Cartier pojawiły się w pozostałych, najważniejszych stolicach świata mody, w Nowym Jorku i Londynie. Kierownictwo nad nimi przejęli młodsi wnukowie założyciela, najstarszemu zaś przypadła opieka nad pierwotnym butikiem i zakładem jubilerskim w Paryżu.

  Santos – powietrzny debiut francuskich zegarmistrzów

  1904 rok na zawsze zmienił bieg historii marki. Bankietowa rozmowa dwóch przyjaciół, pilota Alberta Santos-Dumont i Louisa Cartier sprawiła, że wnuk założyciela odkrył nową przestrzeń do rozwoju. Santos-Dumont zwrócił mu uwagę, na nieporęczność kieszonkowych czasomierzy, które podczas lotów są zupełnie nieczytelne i problematyczne. Połączenie niewielkiego metrażu kokpitu z rękawicami lotniczymi sprawiało, że wyciągnięcie zegarka z kieszeni było niemal niemożliwe. Cartier wpadł na rewolucyjny pomysł i za cel swoich prac obrał stworzenie modelu, który odpowie na wszystkie potrzeby przyjaciela. Męski zegarek Santos, nazwany na cześć inspiracji, charakteryzował się niespotykaną ówcześnie wytrzymałością. Zabezpieczona śrubami ramka była nie tylko nowoczesną ozdobą, ale także chroniła szkiełko dociskając je do stalowej koperty. Dzięki zastosowaniu trwałych materiałów, czasomierz był odporny na negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych, oraz wysokiego ciśnienia, znajdującego się w samolotowym kokpicie. Dziś elegancki model jest nie tylko wciąż popularny, ale także dostępny w kilku wersjach, których design oparty został na materiałach, z jakich zostały wykonane. Marka przedstawiając Santos de Cartier opisała go, jako dedykację dla tych, którzy w życiu kierują się pasją i entuzjazmem, dlatego twarzą tej kolekcji jest aktor Jake Gyllenhaal.

  W hołdzie władcy Marrakeszu – Pasha de Cartier

  Wykonywane przez Cartier zegarki z kolekcji Pasha do dziś owiane są tajemnicą. Okoliczności powstania pierwszego modelu nie są znane, a podstawą wszelkich domniemań i teorii jest przekazywana legenda. Według niej, pewnego dnia do marki Cartier zgłosił się Pasha (gubernator/zarządca) Marrakeszu – Thami El Glaoui, będący prywatnie dobrym przyjacielem Louisa Cartier. Poprosił on o indywidualne wykonanie specjalnego zegarka, który odpowiadałby jego potrzebom. Mężczyzna prowadził bardzo aktywny tryb życia i oczekiwał czasomierzu, który sprosta trudom dnia codziennego. Wykonany dla niego złoty zegarek był odporny na działanie pyłu oraz cechował się wodoodpornością. Innowacyjnym rozwiązaniem była także zamocowana na łańcuszku, specjalna nasadka przykręcana na koronkę. Zabezpieczenie skutecznie chroniła element przed jego uszkodzeniem oraz przypadkowym przekręceniem mechanizmu. Autorem tego ikonicznego wyrobu był szwajcarski projektant zegarków – Gérald Genta. Unowocześniona wersja ze sportową nutą trafiła do masowej produkcji w 1985 roku. Okrągła tarcza czasomierzu na stałe zmieniła nurt stylu, w jakim poruszało się Cartier, rozpoczynając tym serię obrączkowatych kolekcji. Dziś Pasha de Cartier wciąż nie wychodzi z mody, zyskując coraz to młodszych miłośników ekstrawaganckiego designu. Wśród fanów tego modelu znaleźć można gwiazdy kina, noszą go Rami Malek, Maisie Williams, a także piosenkarka oraz aktorka, córka Willa Smitha – Willow.

  Ponadczasowy model zegarka? Tank

  Nosiły go Jackie Kennedy, Księżna Diana, Angelina Jolie i Michelle Obama. Nosili go Muhammad Ali, Ralph Lauren oraz Andy Warhol. Cartier Tank przeszedł do historii, jako zegarek skrojony na potrzeby każdego, niezależnie od płci i pełnionej funkcji. Genialny w swojej prostocie czasomierz wciąż przyciąga do siebie tłumy i nic w tym dziwnego. Ponadczasowa, prostokątna tarcza opleciona ręcznie zszywanymi paskami lub biżuteryjnymi bransoletami, jest nie tylko ozdobą, ale także synonimem wyrafinowanego smaku. Cała konstrukcja, pomimo swojej elegancji, nie jest nachalna – bez trudu przyciąga wzrok swoją klasą. Tank przez długie lata był niedoścignionym marzeniem dla ogromnej rzeszy społeczeństwa. A wszystko to za sprawą braku jego dostępności. Na przestrzeni lat 1919- 1960, Cartier Paris wyprodukowało jedynie 1803 sztuki, a ich cena zaskakiwała nawet starających się o nie bankierów i ówczesnych celebrytów. Połączenie wyjątkowość i niewielkiego nakładu sprawiło, że model ten szybko zakorzenił się w pamięci, jako symbol statusu. Dzięki androgenicznym cechom, od samego początku noszony był zarówno przez mężczyzn, jak i obdarowywane nimi kobiety. Ukazujące się przez lata różne wersje kolekcji Tank skutecznie podkreśliły prawdziwość słów Pierra Rainero, Dyrektora Wizerunku i Dziedzictwa Cartier – „chodziło o to, by wyglądać elegancko w wielu różnych okolicznościach”. Do dziś linia ta jest najbardziej rozpoznawalną i najbardziej pożądaną pozycja w portfolio francuskiej marki. Ambasadorem kultowej jest aktor nominowany do Oscara, Austin Butler.

  Elegancka francuska marka Cartier słynie ze swojej ekskluzywność i ponadczasowości – ponad stuletnie projekty nie ulegają zmianom, ciężko bowiem udoskonalić doskonałe. Wyjątkowe, pełne pasji do zegarmistrzostwa i piękna dziedzictwo do dziś raczy miłośników sztuki swoimi propozycjami. Zapraszamy do zapoznania się z wyjątkową kolekcją zegarków tej marki, jaką dla Państwa zebraliśmy. Nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiedniego modelu, przybliżając Państwu jego historię.

  Chcesz obejrzeć zegarek?
  Odwiedź nas w showroomie!

  umów spotkanie

  Masz pytania? Chcesz porozmawiać? Chętnie pomożemy! Pozostaw kontakt lub zadzwoń do nas.

   Umów spotkanie