Koszyk 0 - 0zł
 - 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
 • Myśląc o niezawodności i doskonałości rękodzieła, nie sposób nie pomyśleć o najbardziej innowacyjnej, najstarszej wciąż działającej marce Patek Philippe. Założona przez Polaka i Francuza szwajcarska manufaktura zegarków realizuje swoje podstawowe założenia nieprzerwanie od 1839 roku. Początki stały pod znakiem ręcznie wykonywanych zdobień autorstwa Antoine’a Norberta de Patek (Antoniego Patka). Artysta specjalizował się w malowaniu patriotycznych wizerunków bohaterów narodowych, tworzonych dla Polaków na uchodźstwie. To właśnie te drogocenne wyroby stanowiły początek ogromnego imperium zbudowanego z luksusu i unikalności. Zebraliśmy dla Państwa wyselekcjonowaną kolekcję autentycznych męskich i damskich zegarków, których najwyższa jakość wykonania nieustannie wprawia w zachwyt.

  PATEK PHILIPPE

  Filtry i sortowanie

  Cena

  -

  Sortowanie

  Średnica koperty

  zobacz wszystkie

  Materiał koperty

  Mechanizm

  Stan zegarka

  Zawartość oferty

  Historia ekskluzywnej marki zegarków Patek Philippe

  Antoni Patek połączył swoje siły z paryskim zegarmistrzem Adrienem Philippe, tworząc z małej manufaktury światowego producenta. Tradycja wytwarzania zegarków Patek Philippe trwa nieustannie od ponad 180 lat. Przedsiębiorstwo jest ostatnim, samodzielnym dziedzictwem w Genewie, którego filozofia i działanie są wciąż przekazywane z pokolenia na pokolenie. Legenda marki sięga daleko poza Europę. Dziś polsko-francuskie zegarmistrzostwo jest synonimem prestiżu i doskonałości. Kluczem do ogólnoświatowego sukcesu okazała się ponadprzeciętna precyzja połączona z niesamowitym kunsztem artystycznego smaku. Każdy egzemplarz jest nośnikiem wiekowego zamiłowania marki do piękna i trwałości, którym uległa nawet angielska królowa Wiktoria. Znana z wyjątkowego zamiłowania do wytworności, szczerze pokochała kieszonkowe czasomierze Patek Philippe.

  W 1889 roku szwajcarska marka wynalazła i opatentowała wieczny kalendarz umieszczony w mechanizmie, tworząc z nich ówcześnie najbardziej skomplikowane zegarki. Zabytkowe mechanizmy stanowiły podstawę dla nowych, modeli, które wciąż stanowią niezrównaną mieszankę wytrzymałości z najlepszym designem. Wraz z biegiem czasu, przedsiębiorstwo napotkało na sporą przeszkodę. Rozwijająca się i bijąca rekordy popularności marka boleśnie odczuła Wielką Depresję w 1932 roku. Podyktowana ona była przez ogromny krach i spadek popytu na dobra luksusowe. Prestiżowa manufaktura zmuszona była sprzedać większość udziałów. Na szczęście, na horyzoncie pojawili się bracia Stern, przedstawiciele rodziny, do której Patek Philippe należy do dziś.

  Odbudowa funduszy zaowocowała szybkim powrotem przedsiębiorstwa na sam szczyt. Już rok później, w 1933 roku ukończony został projekt zegarka „H. Graves Supercomplication” zamówionego przez słynnego, amerykańskiego bankiera, Henry’ego Graves’a. Budowa trwała 8 lat, a gotowy produkt został wyposażony w 24 komplikacje, stając się najlepiej – do tej pory – zaopatrzonym zegarkiem kieszonkowym. Zawarta w nim mapa nieba ukazywała rzeczywisty układ gwiezdny nad Nowym Jorkiem, widziany z mieszkania właściciela chronometru. W 2014 roku czasomierz firmy Patek Philippe trafił na aukcję. Wylicytowano go za cenę 24 mln dolarów amerykańskich. „Graves” jest jednym z najważniejszych modeli w historii zegarmistrzostwa, jednak to nie on budzi największe zainteresowanie.

  Flagowe modele zegarków Patek Philippe

  Ciągłe dążenie do perfekcji i rozwoju zapewniło przedsiębiorstwu klientów na całym świecie. Marka na swoją pozycję pracowała dekadami, zapewniając ją sobie dzięki niezwykłej precyzji, niebywałemu zmysłowi artystycznemu oraz innowacyjnemu podejściu. Każda z tych cech zamknięta jest w poszczególnych egzemplarzach, których wartość wciąż rośnie. Przedsiębiorstwo z ogromnym doświadczeniem świetnie zrozumiało potrzeby i oczekiwania swoich klientów. Idealnie zaprojektowane i wykonane chronometry są najlepszym wyborem. Przekazywane z pokolenia na pokolenie zegarki stają się cennymi, rodowymi pamiątkami. Przedsiębiorstwo posiada w swoim portfolio legendarne, powstałe z miłości do doskonałości, naręczne modele codziennych zegarków. Najbardziej rozpoznawalnymi wyrobami są zegarki z kolekcji Complications i Calatrava.

  Patek Philippe Complications

  Linia została zaprojektowana dla tych, którzy oczekują od zegarka więcej niż wskazywania czasu. Oferta dostępnych egzemplarzy zawiera w sobie mnogość tytułowych komplikacji. Wśród nich znajdują się kalendarz roczny, dwie strefy czasowe (lokalna i domowa), fazy księżyca, klasyczny chronograf oraz ten z funkcją flyback. Ponadto przed sprzedażą, każdy model dokładnie sprawdzany jest przez doświadczonych w swoim fachu specjalistów. Szeroki wybór wykończenia gwarantuje dokonanie najlepszego wyboru. Tysiące produkowanych rocznie egzemplarzy zdobi witryny autoryzowanych butików oraz nadgarstki szczęśliwych posiadaczy – każdy wyrób jest mechaniczną sztuką.

  Patek Philippe Calatrava

  Nazwa kolekcji Calatrava pochodzi od nazwy XII-wiecznego, kastylskiego zamku. Jego fascynująca historia zainspirowała twórców do upamiętnienia tego wydarzenia. Analizując szczegóły budowy i jakości wykonania, warto zwrócić uwagę na koronkę tego modelu. Zdobi ją krzyż liliowy będący nie tylko logo Patek Philippe, ale przede wszystkim historycznym Orderem Kalatrawy. To właśnie on znajdował się w herbie miejsca pochodzenia Adriena Philippe. Znak rozpoznawczy firmy jest jednocześnie nostalgicznym ukłonem w stronę jednego z założycieli marki oraz bezpośrednio nawiązuje do nazwy flagowej linii zegarków. Ikoniczne, eleganckie czasomierze, inspirowane stylem Bauhaus. Idealnie okrągłe i minimalistyczne tarcze okolone ręcznie zszywanymi skórzanymi lub materiałowymi paskami zachwycają precyzją powstania.

  Polsko – francuska manufaktura jest kluczowym producentem najwyższej jakości zegarków. Bogate portfolio pełne doskonałych prac i sukcesów jest podstawą ogromnego zainteresowania marką. Ponad 180 lat nieustannej działalności świadczy o bezprecedensowym fenomenie. Każdy czasomierz jest okazją na samodzielne odkrycie niebywałej perfekcji. Przygotowane przez nas kolekcja zegarków Patek Philippe jest synonimem doskonałości i ekskluzywności. Zapraszamy do umówienia się na wizytę w jednym z naszych showroomów i wybrania najlepszego dla siebie modelu.

  Chcesz obejrzeć zegarek?
  Odwiedź nas w showroomie!

  umów spotkanie

  Masz pytania? Chcesz porozmawiać? Chętnie pomożemy! Pozostaw kontakt lub zadzwoń do nas.

   Umów spotkanie