Koszyk 0 - 0zł
 - 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
 • Myśląc o niezawodności i doskonałości rękodzieła, nie sposób nie pomyśleć o najbardziej innowacyjnej, najstarszej wciąż działającej marce Patek Philippe. Założona przez Polaka i Francuza szwajcarska manufaktura zegarków realizuje swoje podstawowe założenia nieprzerwanie od 1839 roku. Początki stały pod znakiem ręcznie wykonywanych zdobień autorstwa Antoine’a Norberta de Patek (Antoniego Patka). Artysta specjalizował się w malowaniu patriotycznych wizerunków bohaterów narodowych, tworzonych dla Polaków na uchodźstwie. To właśnie te drogocenne wyroby stanowiły początek ogromnego imperium zbudowanego z luksusu i unikalności. Zebraliśmy dla Państwa wyselekcjonowaną kolekcję autentycznych męskich i damskich zegarków, których najwyższa jakość wykonania nieustannie wprawia w zachwyt.

  PATEK PHILIPPE

  Filtry i sortowanie

  Cena

  -

  Sortowanie

  Średnica koperty

  zobacz wszystkie

  Materiał koperty

  Mechanizm

  Stan zegarka

  Zawartość oferty

  Historia ekskluzywnej marki zegarków Patek Philippe

  Antoni Patek połączył swoje siły z paryskim zegarmistrzem Adrienem Philippe, tworząc z małej manufaktury światowego producenta. Tradycja wytwarzania zegarków Patek Philippe trwa nieustannie od ponad 180 lat. Przedsiębiorstwo jest ostatnim, samodzielnym dziedzictwem w Genewie, którego filozofia i działanie są wciąż przekazywane z pokolenia na pokolenie. Legenda marki sięga daleko poza Europę. Dziś polsko-francuskie zegarmistrzostwo jest synonimem prestiżu i doskonałości. Kluczem do ogólnoświatowego sukcesu okazała się ponadprzeciętna precyzja połączona z niesamowitym kunsztem artystycznego smaku. Każdy egzemplarz jest nośnikiem wiekowego zamiłowania marki do piękna i trwałości, którym uległa nawet angielska królowa Wiktoria. Znana z wyjątkowego zamiłowania do wytworności, szczerze pokochała kieszonkowe czasomierze Patek Philippe.

  W 1889 roku szwajcarska marka wynalazła i opatentowała wieczny kalendarz umieszczony w mechanizmie, tworząc z nich ówcześnie najbardziej skomplikowane zegarki. Zabytkowe mechanizmy stanowiły podstawę dla nowych, modeli, które wciąż stanowią niezrównaną mieszankę wytrzymałości z najlepszym designem. Wraz z biegiem czasu, przedsiębiorstwo napotkało na sporą przeszkodę. Rozwijająca się i bijąca rekordy popularności marka boleśnie odczuła Wielką Depresję w 1932 roku. Podyktowana ona była przez ogromny krach i spadek popytu na dobra luksusowe. Prestiżowa manufaktura zmuszona była sprzedać większość udziałów. Na szczęście, na horyzoncie pojawili się bracia Stern, przedstawiciele rodziny, do której Patek Philippe należy do dziś.

  Odbudowa funduszy zaowocowała szybkim powrotem przedsiębiorstwa na sam szczyt. Już rok później, w 1933 roku ukończony został projekt zegarka “H. Graves Supercomplication” zamówionego przez słynnego, amerykańskiego bankiera, Henry’ego Graves’a. Budowa trwała 8 lat, a gotowy produkt został wyposażony w 24 komplikacje, stając się najlepiej – do tej pory – zaopatrzonym zegarkiem kieszonkowym. Zawarta w nim mapa nieba ukazywała rzeczywisty układ gwiezdny nad Nowym Jorkiem, widziany z mieszkania właściciela chronometru. W 2014 roku czasomierz firmy Patek Philippe trafił na aukcję. Wylicytowano go za cenę 24 mln dolarów amerykańskich. “Graves” jest jednym z najważniejszych modeli w historii zegarmistrzostwa, jednak to nie on budzi największe zainteresowanie.

  Flagowe modele zegarków Patek Philippe

  Ciągłe dążenie do perfekcji i rozwoju zapewniło przedsiębiorstwu klientów na całym świecie. Marka na swoją pozycję pracowała dekadami, zapewniając ją sobie dzięki niezwykłej precyzji, niebywałemu zmysłowi artystycznemu oraz innowacyjnemu podejściu. Każda z tych cech zamknięta jest w poszczególnych egzemplarzach, których wartość wciąż rośnie. Przedsiębiorstwo z ogromnym doświadczeniem świetnie zrozumiało potrzeby i oczekiwania swoich klientów. Idealnie zaprojektowane i wykonane chronometry są najlepszym wyborem. Przekazywane z pokolenia na pokolenie zegarki stają się cennymi, rodowymi pamiątkami. Przedsiębiorstwo posiada w swoim portfolio legendarne, powstałe z miłości do doskonałości, naręczne modele codziennych zegarków. Najbardziej rozpoznawalnymi wyrobami są zegarki z kolekcji Complications i Calatrava.

  Patek Philippe Complications

  Linia została zaprojektowana dla tych, którzy oczekują od zegarka więcej niż wskazywania czasu. Oferta dostępnych egzemplarzy zawiera w sobie mnogość tytułowych komplikacji. Wśród nich znajdują się kalendarz roczny, dwie strefy czasowe (lokalna i domowa), fazy księżyca, klasyczny chronograf oraz ten z funkcją flyback. Ponadto przed sprzedażą, każdy model dokładnie sprawdzany jest przez doświadczonych w swoim fachu specjalistów. Szeroki wybór wykończenia gwarantuje dokonanie najlepszego wyboru. Tysiące produkowanych rocznie egzemplarzy zdobi witryny autoryzowanych butików oraz nadgarstki szczęśliwych posiadaczy – każdy wyrób jest mechaniczną sztuką.

  Patek Philippe Calatrava

  Nazwa kolekcji Calatrava pochodzi od nazwy XII-wiecznego, kastylskiego zamku. Jego fascynująca historia zainspirowała twórców do upamiętnienia tego wydarzenia. Analizując szczegóły budowy i jakości wykonania, warto zwrócić uwagę na koronkę tego modelu. Zdobi ją krzyż liliowy będący nie tylko logo Patek Philippe, ale przede wszystkim historycznym Orderem Kalatrawy. To właśnie on znajdował się w herbie miejsca pochodzenia Adriena Philippe. Znak rozpoznawczy firmy jest jednocześnie nostalgicznym ukłonem w stronę jednego z założycieli marki oraz bezpośrednio nawiązuje do nazwy flagowej linii zegarków. Ikoniczne, eleganckie czasomierze, inspirowane stylem Bauhaus. Idealnie okrągłe i minimalistyczne tarcze okolone ręcznie zszywanymi skórzanymi lub materiałowymi paskami zachwycają precyzją powstania.

  Polsko – francuska manufaktura jest kluczowym producentem najwyższej jakości zegarków. Bogate portfolio pełne doskonałych prac i sukcesów jest podstawą ogromnego zainteresowania marką. Ponad 180 lat nieustannej działalności świadczy o bezprecedensowym fenomenie. Każdy czasomierz jest okazją na samodzielne odkrycie niebywałej perfekcji. Przygotowane przez nas kolekcja zegarków Patek Philippe jest synonimem doskonałości i ekskluzywności. Zapraszamy do umówienia się na wizytę w jednym z naszych showroomów i wybrania najlepszego dla siebie modelu.

  Patek Philippe – zegarek ze Szwajcarii z polskim rodowodem

  Szwajcarskie zegarmistrzostwo jest znane na cały świat ze względu na swoją precyzję i elitarność. Doskonałym przykładem są tutaj zegarki firmy Patek, której siedziba znajduje się w Genewie. Założycielem marki był jednak polski imigrant: podporucznik Antoni Patek, który po powstaniu listopadowym udał się na emigrację. Początkowo kupował gotowe mechanizmy zegarków, które oprawiał w ozdobne koperty. Kiedy Patek połączył siły z innymi imigrantem: Franciszkiem Czapkiem, marka na dobre ruszyła, rozpoczynając produkcję zegarków o precyzyjnych mechanizmach. Zegarki Patka były popularne wśród imigrantów, ponieważ na kopertach umieszczano symbole patriotyczne i religijne.

  Przełomowym momentem było spotkanie Antoniego Patka z Adrienem Philippe: zegarmistrzem francuskiego pochodzenia, który przedstawił nowatorski projekt mechanizmu naciągowego z koronką, dzięki któremu nie trzeba było już używać kluczyka do nakręcania zegarka. Kiedy markę opuścił Czapek, do Patka dołączył Philippe, tworząc obecną nazwę marki: Patek Philippe. Zegarki, mimo upływu lat i zmian właścicieli marki, powstają zgodne z założeniami Antoniego Patka. Każdy zegarek Patek Philippe to przykład najwyższej jakości oraz nowych rozwiązań konstrukcyjnych, zapewniających przewagę nad konkurencją.

  Philippe Patek: zegarki wykonane ręcznie od A do Z

  Luksusowe zegarki Patek Philippe powstają dzięki dążeniu do perfekcji technicznej. Mimo upływu lat i postępu technologicznego, wciąż każdy szczegół jest wykończony ręcznie. Doceniają to zwolennicy zegarków klasy premium, którzy nie uznają kompromisów, jeśli chodzi o jakość. To podejście pozostawił po sobie założyciel: Antoni Patek. Zegarki wciąż są wykonywane zgodnie z jego założeniami, chociaż od powstania marki minęło ponad 180 lat.

  Patek Philippe: zegarek męski z klasycznej kolekcji

  Na rynku dostępne są również zegarki Patek męskie będące prawdziwą gratką dla kolekcjonerów np. edycje limitowane. Do prawdziwych klasyków marki należą jednak zegarki męskie Patek Philippe z takich kolekcji, jak:

  • Grand Complications,
  • Complications,
  • Calatrava,
  • Gondolo,
  • Golden Ellipse,
  • Nautilus,
  • Aquanaut,
  • Twenty~4,
  • Pocket Watches.

  Dzięki precyzji i nastawieniu na najwyższą możliwą jakość, zegarki Patek używane są warte kilkaset tysięcy lub nawet powyżej miliona. Zakup takiego czasomierza to nie tylko gwarancja, że będziesz mieć zegarek najwyższej klasy, ale też inwestycja na przyszłość: może stać się rodzinną pamiątką, przekazywaną z pokolenia na pokolenie.
  Kolekcja Grand Complications doskonale ukazuje wszystkie najmocniejsze strony marki Philippe Patek. Zegarek nie bez powodu jest nazywany najbardziej skomplikowanym czasomierzem na rękę na świecie. Każdy model jest przykładem kunsztu i umiejętności zegarmistrzowskich na najwyższym poziomie.

  Prawdziwym klasykiem są też zegarki Philippe Patek z kolekcji Aquanaut. Ta linia to połączenie nowoczesności, szyku i sportowego stylu. Kolekcja weszła na rynek w 1997 roku i od razu zaczęła cieszyć się zainteresowaniem wielbicieli zegarków w jakości premium. Kształt ośmiokąta oraz pasek z kompozytowego materiału, niezwykle odporny na zużycie, słoną wodę i promieniowanie UV przypadły do gustu miłośnikom wytrzymałych zegarków, które mogą im towarzyszyć nawet w wodzie.

  Prawdziwą ikoną są też zegarki męskie Patek z kolekcji Nautilus, wypuszczonej w 1976 roku. Modele z tej linii stały się wzorem eleganckiego zegarka sportowego, wyróżniając się ośmiokątnym bezelem, oryginalną konstrukcją iluminatora oraz poziomo wytłaczaną tarczą. W kolekcji znajdują się modele dla mężczyzn i kobiet, wykonane ze stali, różowego i białego złota.

  Zegarek Philippe Patek – najbardziej luksusowe zegarki na świecie?
  Chęć wprowadzania innowacji zawsze znajdowała się w DNA marki Philippe. Zegarki to nie tylko szykowny design, ale też dodatkowe funkcje, takie jak śledzenie faz księżyca, mapa nieba, pomiar czasu gwiazdowego i słonecznego. Zegarek męski Patek Philippe to doskonały wybór dla tych, którzy oczekują od czasomierza czegoś więcej. Nie bez powodu, zegarki tej marki znajdują się w czołówce najdroższych dzieł zegarmistrzostwa: za ceną stoi nie tylko blisko 200 lat historii, ale przede wszystkim najwyższa jakość oraz design, wybierany przez eleganckich mężczyzn i kobiety.

  Zegarek Patek Philippe męski lub damski to doskonała inwestycja w polski wkład w szwajcarskie zegarmistrzostwo. W naszej ofercie znajdziesz zarówno modele nowe, jak i używane: zawsze sprawne i oryginalne. Interesuje Cię zegarek Philippe? Dostępne modele możesz obejrzeć na naszej stronie internetowej lub na żywo: w showroomach w Warszawie i Poznaniu.

  Chcesz obejrzeć zegarek?
  Odwiedź nas w showroomie!

  umów spotkanie

  Masz pytania? Chcesz porozmawiać? Chętnie pomożemy! Pozostaw kontakt lub zadzwoń do nas.

   Umów spotkanie