Koszyk 0 - 0zł
 - 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
 • Luksusowa, zegarmistrzowska marka Chopard powstała w 1860 roku. Założona w wiosce Sonvilier w kantonie Jury Berneńskiej przez Louis-Ulysse Chopard, szybko zasłynęła wyjątkową biżuteryjnością. Wysoka jakość i elegancja szwajcarskich czasomierzy zachwyciły miłośników i znawców zegarmistrzowskiej sztuki. W ciągu pierwszych 25 lat działania zegarki marki Chopard zaczęły być rozpoznawalne na całym świecie, a dzięki wybitnemu talentowi i niecodziennej precyzji, Louis-Ulysse stał się oficjalnym dostawcą cara Mikołaja II. Przekazywane z pokolenia na pokolenia tradycje rodzinne i wysoki standard produkcji wciąż wiodą prym na trudnym rynku zegarmistrzowskim. Dziś ekskluzywna manufaktura słynie z umiejscawiania kamieni szlachetnych pomiędzy dwoma szafirowymi szkłami tarczy. Rozsuwające się przy każdym ruchu nadgarstka błyskotki skutecznie zachwycają swoim pięknem i głęboką barwą.

  CHOPARD

  Filtry i sortowanie

  Cena

  -

  Sortowanie

  Średnica koperty

  zobacz wszystkie

  Materiał koperty

  Mechanizm

  Stan zegarka

  Zawartość oferty

  Luksusowe zegarki Chopard

  Ogromny sukces odniesiony przez markę sprawił, że główna siedziba na stałe zagościła w prestiżowej Genewie. Wnuk Ulysse Chopard, Paul-André skutecznie poszerzał horyzonty prowadzonej firmy. Ręcznie zdobione, kieszonkowe zegarki biżuteryjne coraz częściej można było dostrzec w dłoniach najznamienitszych możnych. Męskie i damskie czasomierze charakteryzowały się niezwykłym kunsztem wykonania, któremu konkurencyjne przedsiębiorstwa nie były w stanie sprostać. Historia firmy uległa nagłemu zwrotowi, kiedy to w rodzinie Chopard została decyzja o sprzedaży przedsiębiorstwa. Paul-André postanowił złożyć ofertę swojej konkurencji – rodzinie Scheufele. Zegarmistrzowie i jubilerzy przyjęli propozycję z nadzieją, że umożliwi im ona uniezależnienie się od dostawców mechanizmów zegarowych, Chopard było bowiem samowystarczalnym imperium z bogatym zapleczem produkcyjnym. Decyzja ta przyczyniła się do zwiększenia sukcesu firmy – nabywcy skupili wszelkie swoje działania na rozwoju zakupionej manufaktury. Owocem starań była niezwykła kolekcja, z którą marka kojarzona jest po dziś dzień.

  Happy Diamonds – zegarki biżuteryjne z tańczącymi diamentami

  Marzenie o wytwarzaniu zegarków, których legenda zapisze się na kartach zegarmistrzostwa zostało osiągnięte przez firmę Chopard w 1976 roku. Zarówno zegarki męskie, jak i zegarki damskie swoją największą popularność zawdzięczają wyjątkowemu i innowacyjnemu designowi. Właściciel marki, Karl Scheufele III, przy pomocy firmowego projektanta – Ronalda Kurowskiego, stworzył innowacyjną kolekcję. Umieszczona na skórzanym pasku tarcza została wyposażona w dwa szafirowe szkiełka. Pomiędzy warstwami, wokół zegarowego serca, umieszczone zostały delikatne, obramowane złotem lub srebrem diamenty. Klejnoty zostały dokładnie oszlifowane, tak aby w efekcie zabiegu stały się niewielkimi, swobodnie tańczącymi po tafli kamieniami. Połączenie wyjątkowej twardości materiału z lekkością formy i płynnością ruchu stworzyło niecodzienną wizję metaforycznego piękna, ucieleśnionego w czasomierzach marki Chopard. Kolekcję podsumowuje dewiza stworzona przez Caroline Scheufele – „Diamenty są szczęśliwsze, gdy są wolne”.

  Happy Diamonds? Happy Sport!

  Happy Sport to propozycja od kobiet i dla kobiet. Całość jest fuzją kobiecej gracji, siły, ambicji i wrodzonego piękna. Happy Sport to pierwsza linia damskich zegarków sportowych, jaka wyszła spod skrzydeł szwajcarskiej marki. Filozofią przemawiającą za ich stworzeniem był feminizm i równouprawnienie na rynku pracy. Charakterna wersja diamentów tańczących pomiędzy szkiełkami ukazała się równolegle z nurtami przebijającymi szklane sufity. Caroline Scheufele chcąc wzmocnić konstrukcję kultowego już zegarka, zmodyfikowała jego budowę w rodzinnym warsztacie zegarmistrzowskim. Nowość stanowiły stalowe elementy zegarka, w tym koperta z ramką o dopasowanym kalibrze i bransoleta, która zastąpiła skórzane paski. Dzięki temu całość stała się odporna na wyzwania dnia codziennego oraz zyskała nowy styl, zwany sporty-chic.

  Urokowi powstałej w 1993 roku sportowej kolekcji uległa sama Julia Roberts, która dumnie reprezentuje szwajcarską precyzję. Zafascynowana pięknem i kunsztem gry aktorki marka zaproponowała jej ambasadorską współpracę, dzięki czemu Happy Sport zyskało nową twarz. Gwiazda filmowa nie jest jedyną celebrytką noszącą na swoim nadgarstku czasomierze z diamentami. Wieloletnią miłośniczką kolekcji w stylu sport-chic jest także barbadoska piosenkarka – Rihanna. Wokalistka w swojej kolekcji posiada wiele modeli z linii Happy Sport, którymi chętnie dopełnia swoje eventowe stylizacje.

  Wyrafinowana kolekcja L.U.C

  Dzięki zastosowaniu nowoczesnej strategii marketingowej i utrzymaniu wysokiego poziomu wykonania, zegarki z kolekcji L. U. C zdobyły serca i nadgarstki koneserów elegancji. Nazwa tej kolekcji jest nawiązaniem do przeszłości marki oraz hołdem dla jej założyciela – Louis-Ulysse Chopard (L. U. C). Czasomierze są odzwierciedleniem tego, co szwajcarska sztuka zegarmistrzowska ma w sobie najlepszego. Prosty i czysty design zapewnia wyjątkową przyjemność z użytkowania. Ręcznie robione zegarki uwodzą swoją ekskluzywnością, budząc we właścicielu czasomierza poczucie wyjątkowości. Dzięki niezwykłej precyzji i innowacyjności rozwiązań połączonych z tradycją wykonania, niektóre wyroby z kolekcji L.U.C uzyskało certyfikat chronometru. Oznaczenie to potwierdza niezwykłą dokładność mierzenia czasu oraz niezawodność zamontowanych mechanizmów. Zegarki wyposażone zostały także w wiele komplikacji, w tym w datownik, wodoodporność, pokaźną rezerwę chodu oraz chronograf. Marka zadbała, aby klasę i wartości kolekcji odzwierciedlał także jej ambasador. Twarzą kolekcji jest Wu Muye, doskonały chiński pianista, którego geniusz onieśmiela nawet największych mistrzów sztuki muzycznej.

  Marka Chopard i wyścig Mille Miglia

  Mille Miglia to słynny wyścig starych samochodów po włoskich drogach publicznych. Edycje rajdu trwają od 1927 roku, a wszystkie biorące w nim udział samochody muszą być autami wyścigowymi wyprodukowanymi w latach 27-57 XX w. Jadący przez malownicze miasta kierowcy mają do pokonania – jak sama nazwa wskazuje – 1000 mil, czyli ok. 1609 km. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pasji do prędkości, Chopard został oficjalnym partnerem i chronometrażystą Mille Miglia.

  Kolekcja 1000 Miglia – ukłon w stronę włoskiej tradycji

  Jubilerskie umiejętności szwajcarskich zegarmistrzów świetnie sprawdziły się także w pracach nad technicznymi rozwiązaniami czasomierzy inspirowanych eventem w stylu classic racing. Zegarki projektowane były tak, aby swoim designem nawiązywały do desek rozdzielczych i umieszczonych na nich zegarach w zabytkowych bolidach. Ciekawym sposobem na powiązanie wyrobów z oldtimerami jest przymocowany do koperty gumowy pasek o matowym wykończeniu z tłoczeniem imitującym bieżnik na oponach samochodowych. Cena zegarka, w zależności od modelu z kolekcji, uwarunkowana jest od materiałów, z jakich wyrób został wykonany, ilości zawartych komplikacji, a także od edycji wydania. Chopard wyposaża czasomierze Mille Miglia w chronografy i datowniki, niektóre z czasomierzy są także wysadzane kamieniami szlachetnymi. Sportowa tarcza sygnowana jest logo wyścigu – czerwoną strzałką z napisem “1000 Miglia”. Ambasadorem kolekcji, jest legenda torów wyścigowych Jacky Ickx. Mężczyzna jest dobrym przyjacielem i pilotem rajdowym Karla-Friedricha Scheufele będącego współwłaścicielem marki Chopard. To właśnie ich sportowa współpraca na trasie Mille Miglia była podstawą powstania tej niezwykłej kolekcji. Linia ucieleśnia w sobie nie tylko piękno historii zabytkowych pojazdów, ale także ducha walki i miłość do adrenaliny.

  Bez cienia wątpliwości należy stanowczo przyznać, że Chopard nie tylko łamie dotychczas przyjęte zegarmistrzowskie zasady, ale przede wszystkim robi to z dumą. Kolekcje spod znaku Happy Diamonds są zaskakujące, piękne i jedyne w swoim rodzaju. Swobodnie tańczące kamienie pobudzane są do ruchu każdym gestem i skinieniem dłoni. Przepływająca przez nie feeria barw rozszczepionego światła rozwesela całość, nadając jej pozytywnego i ekskluzywnego wyrazu. Przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowy zbiór najlepszych modeli zegarków Chopard. Zachęcamy do zapoznania się z dziełami marki i do odkrycia jej fenomenu!

  Symbol prestiżu: Chopard Diamond Award

  Zegarmistrzostwo na wysokim poziomie idzie w parze ze sztuką: sponsorem prestiżowych muzycznych nagród Diamond Awards jest właśnie marka Chopard. Zegarki męskie i damskie nie są więc jedynym połączeniem brandu z diamentami. Chopard od 2002 sponsoruje nagrody dla muzyków, którzy sprzedali ponad 100 milionów płyt. Dotychczas Diamond Award otrzymali między innymi Rod Stewards, Mariah Carey, Celine Dion czy The Beatles.

  Chopard: zegarek o najwyższych standardach jakości

  Chopard to marka zegarków, która nie tylko odzwierciedla luksus i elegancję, ale także stawia najwyższe standardy jakości. Jednym z niezależnych organów, do których Chopard Manufacture się odwołuje w celu przetestowania jakości swoich zegarków, jest Fleurier Quality Foundation (FQF). To certyfikat, który jest niezwykle trudno zdobyć: mechanizmy są testowane przez Szwajcarski Instytut Badań Chronometrów (COSC), ale każdy zegarek Chopard jest badany również jako całość.

  Historia Fleurier Quality Foundation sięga 5 czerwca 2001 roku i wynika z projektu wspólnego przedsięwzięcia marek Chopard, Parmigiani Fleurier i Bovet Fleurier, a także Vaucher Manufacture Fleurier. Celem było ustanowienie nowych kryteriów estetycznych i technicznych, aby ustalić zasady certyfikacji luksusowych zegarków.

  Zegarki Chopard damskie i męskie są produkowane w Szwajcarii. Powstają tam koperty, a następnie przeprowadza się montaż, regulacja, wykończenie oraz ostateczne kontrole. FQF wymaga od dostawcy dostarczenia dowodu na szwajcarską produkcję każdego elementu.

  Mechanizmy są poddawane pełnemu cyklowi testów zgodnie z normą ISO 3159. Wszystkie mechanizmy przekazywane do certyfikacji Fleurier Quality muszą zdać testy Swiss Official Chronometer Testing Institute (COSC). Przez okres 15 dni precyzja mechanicznych mechanizmów zegarków jest mierzona w pięciu pozycjach i trzech różnych temperaturach (8°C, 23°C i 38°C). Bez względu na te warunki, mechanizmy muszą utrzymywać precyzję w zakresie od -4 do +6 sekundy dziennie dla mechanizmów o średnicy powyżej 20 mm i od -5 do +8 sekund dla mniejszych mechanizmów. Dzięki temu zyskujesz pewność, że każdy zegarek Chopard damski i męski działa z najwyższą precyzją.

  Przeprowadzane są również testy Chronofiable, obejmujące wiele etapów, takich jak cykl starzenia, cykle testów mających na celu pomiar sił pociągających i napychających na walec, cykle testów mierzących siły wywierane na przyciski (kontrolki chronografu, korektory itp.), testy obracania lunety, testy reakcji na pole magnetyczne, testy odporności na wstrząsy za pomocą ciężkiego wahadła lub młota oraz test wodoodporności.

  Kolejnym ważnym kryterium jest estetyka każdego produktu marki Chopard. Zegarek damski i męski musi spełniać wygórowane standardy, zarówno jeśli chodzi o mechanizm, jak i dekorację. Są one określone w regulaminie technicznym Fleurier Quality Foundation. Standardy dotyczą wyboru materiałów, technik dekoracyjnych i wykończenia. Marka nie wykorzystuje plastiku, kontrolowana jest jakość metalu, ceramiki i materiałów szlachetnych, z których powstają zegarki damskie Chopard i modele przeznaczone dla mężczyzn.

  W końcu, zegarek przechodzi test na maszynie Fleuritest, która odtwarza warunki noszenia przez 24 godziny w najbardziej realistyczny sposób, sprawdzając, czy odchylenie od standardowej prędkości mieści się w przedziale od 0 do +5 sekund dziennie. Chopard zawsze dąży do pewności, że każdy zegarek jest prawdziwym dziełem sztuki zegarmistrzowskiej.

  Chopard: zegarki damskie na co dzień i na wyjątkowe okazje

  Chopard to marka, która doskonale rozumie potrzeby współczesnych kobiet. Jej kolekcje zegarków damskich łączą w sobie elegancję, funkcjonalność i wyjątkowy styl, zarówno na co dzień, jak i podczas wyjątkowych okazji. W bogatej ofercie luksusowych szwajcarskich zegarków dla kobiet znajdziesz modele zdobione diamentami, wykonane z wysokiej jakości żółtego, białego i różowego złota oraz wyposażone w paski ze skóry.

  Do wyboru masz wiele modeli zegarek damski Chopard z kolekcji: Happy Sport, Happy Diamonds, Alpine Eagle, L.U.C, L’Heure du Diamant i IMPERIALE. Niezależnie od okazji, zegarki Chopard spełniają najwyższe standardy jakości i są wyrazem doskonałego rzemiosła zegarmistrzowskiego. Dzięki nim każda kobieta może podkreślić swój wyjątkowy styl i elegancję.

  Szukasz luksusowego zegarka do swojej kolekcji? W Lesabre znajdziesz nie tylko zegarek Chopard Mille Miglia, ale też modele z takich linii, jak Classics czy Superfast. Chcesz zobaczyć je na żywo? Zapraszamy do naszych showroomów w Poznaniu i Warszawie!

  Chcesz obejrzeć zegarek?
  Odwiedź nas w showroomie!

  umów spotkanie

  Masz pytania? Chcesz porozmawiać? Chętnie pomożemy! Pozostaw kontakt lub zadzwoń do nas.

   Umów spotkanie