Koszyk 0 - 0zł
 - 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
 • Luksusowa, zegarmistrzowska marka Chopard powstała w 1860 roku. Założona w wiosce Sonvilier w kantonie Jury Berneńskiej przez Louis-Ulysse Chopard, szybko zasłynęła wyjątkową biżuteryjnością. Wysoka jakość i elegancja szwajcarskich czasomierzy zachwyciły miłośników i znawców zegarmistrzowskiej sztuki. W ciągu pierwszych 25 lat działania zegarki marki Chopard zaczęły być rozpoznawalne na całym świecie, a dzięki wybitnemu talentowi i niecodziennej precyzji, Louis-Ulysse stał się oficjalnym dostawcą cara Mikołaja II. Przekazywane z pokolenia na pokolenia tradycje rodzinne i wysoki standard produkcji wciąż wiodą prym na trudnym rynku zegarmistrzowskim. Dziś ekskluzywna manufaktura słynie z umiejscawiania kamieni szlachetnych pomiędzy dwoma szafirowymi szkłami tarczy. Rozsuwające się przy każdym ruchu nadgarstka błyskotki skutecznie zachwycają swoim pięknem i głęboką barwą.

  CHOPARD

  Filtry i sortowanie

  Cena

  -

  Sortowanie

  Średnica koperty

  zobacz wszystkie

  Materiał koperty

  Mechanizm

  Stan zegarka

  Zawartość oferty

  Luksusowe zegarki Chopard

  Ogromny sukces odniesiony przez markę sprawił, że główna siedziba na stałe zagościła w prestiżowej Genewie. Wnuk Ulysse Chopard, Paul-André skutecznie poszerzał horyzonty prowadzonej firmy. Ręcznie zdobione, kieszonkowe zegarki biżuteryjne coraz częściej można było dostrzec w dłoniach najznamienitszych możnych. Męskie i damskie czasomierze charakteryzowały się niezwykłym kunsztem wykonania, któremu konkurencyjne przedsiębiorstwa nie były w stanie sprostać. Historia firmy uległa nagłemu zwrotowi, kiedy to w rodzinie Chopard została decyzja o sprzedaży przedsiębiorstwa. Paul-André postanowił złożyć ofertę swojej konkurencji – rodzinie Scheufele. Zegarmistrzowie i jubilerzy przyjęli propozycję z nadzieją, że umożliwi im ona uniezależnienie się od dostawców mechanizmów zegarowych, Chopard było bowiem samowystarczalnym imperium z bogatym zapleczem produkcyjnym. Decyzja ta przyczyniła się do zwiększenia sukcesu firmy – nabywcy skupili wszelkie swoje działania na rozwoju zakupionej manufaktury. Owocem starań była niezwykła kolekcja, z którą marka kojarzona jest po dziś dzień.

  Happy Diamonds – zegarki biżuteryjne z tańczącymi diamentami

  Marzenie o wytwarzaniu zegarków, których legenda zapisze się na kartach zegarmistrzostwa zostało osiągnięte przez firmę Chopard w 1976 roku. Zarówno zegarki męskie, jak i zegarki damskie swoją największą popularność zawdzięczają wyjątkowemu i innowacyjnemu designowi. Właściciel marki, Karl Scheufele III, przy pomocy firmowego projektanta – Ronalda Kurowskiego, stworzył innowacyjną kolekcję. Umieszczona na skórzanym pasku tarcza została wyposażona w dwa szafirowe szkiełka. Pomiędzy warstwami, wokół zegarowego serca, umieszczone zostały delikatne, obramowane złotem lub srebrem diamenty. Klejnoty zostały dokładnie oszlifowane, tak aby w efekcie zabiegu stały się niewielkimi, swobodnie tańczącymi po tafli kamieniami. Połączenie wyjątkowej twardości materiału z lekkością formy i płynnością ruchu stworzyło niecodzienną wizję metaforycznego piękna, ucieleśnionego w czasomierzach marki Chopard. Kolekcję podsumowuje dewiza stworzona przez Caroline Scheufele – „Diamenty są szczęśliwsze, gdy są wolne”.

  Happy Diamonds? Happy Sport!

  Happy Sport to propozycja od kobiet i dla kobiet. Całość jest fuzją kobiecej gracji, siły, ambicji i wrodzonego piękna. Happy Sport to pierwsza linia damskich zegarków sportowych, jaka wyszła spod skrzydeł szwajcarskiej marki. Filozofią przemawiającą za ich stworzeniem był feminizm i równouprawnienie na rynku pracy. Charakterna wersja diamentów tańczących pomiędzy szkiełkami ukazała się równolegle z nurtami przebijającymi szklane sufity. Caroline Scheufele chcąc wzmocnić konstrukcję kultowego już zegarka, zmodyfikowała jego budowę w rodzinnym warsztacie zegarmistrzowskim. Nowość stanowiły stalowe elementy zegarka, w tym koperta z ramką o dopasowanym kalibrze i bransoleta, która zastąpiła skórzane paski. Dzięki temu całość stała się odporna na wyzwania dnia codziennego oraz zyskała nowy styl, zwany sporty-chic.

  Urokowi powstałej w 1993 roku sportowej kolekcji uległa sama Julia Roberts, która dumnie reprezentuje szwajcarską precyzję. Zafascynowana pięknem i kunsztem gry aktorki marka zaproponowała jej ambasadorską współpracę, dzięki czemu Happy Sport zyskało nową twarz. Gwiazda filmowa nie jest jedyną celebrytką noszącą na swoim nadgarstku czasomierze z diamentami. Wieloletnią miłośniczką kolekcji w stylu sport-chic jest także barbadoska piosenkarka – Rihanna. Wokalistka w swojej kolekcji posiada wiele modeli z linii Happy Sport, którymi chętnie dopełnia swoje eventowe stylizacje.

  Wyrafinowana kolekcja L.U.C

  Dzięki zastosowaniu nowoczesnej strategii marketingowej i utrzymaniu wysokiego poziomu wykonania, zegarki z kolekcji L. U. C zdobyły serca i nadgarstki koneserów elegancji. Nazwa tej kolekcji jest nawiązaniem do przeszłości marki oraz hołdem dla jej założyciela – Louis-Ulysse Chopard (L. U. C). Czasomierze są odzwierciedleniem tego, co szwajcarska sztuka zegarmistrzowska ma w sobie najlepszego. Prosty i czysty design zapewnia wyjątkową przyjemność z użytkowania. Ręcznie robione zegarki uwodzą swoją ekskluzywnością, budząc we właścicielu czasomierza poczucie wyjątkowości. Dzięki niezwykłej precyzji i innowacyjności rozwiązań połączonych z tradycją wykonania, niektóre wyroby z kolekcji L.U.C uzyskało certyfikat chronometru. Oznaczenie to potwierdza niezwykłą dokładność mierzenia czasu oraz niezawodność zamontowanych mechanizmów. Zegarki wyposażone zostały także w wiele komplikacji, w tym w datownik, wodoodporność, pokaźną rezerwę chodu oraz chronograf. Marka zadbała, aby klasę i wartości kolekcji odzwierciedlał także jej ambasador. Twarzą kolekcji jest Wu Muye, doskonały chiński pianista, którego geniusz onieśmiela nawet największych mistrzów sztuki muzycznej.

  Marka Chopard i wyścig Mille Miglia

  Mille Miglia to słynny wyścig starych samochodów po włoskich drogach publicznych. Edycje rajdu trwają od 1927 roku, a wszystkie biorące w nim udział samochody muszą być autami wyścigowymi wyprodukowanymi w latach 27-57 XX w. Jadący przez malownicze miasta kierowcy mają do pokonania – jak sama nazwa wskazuje – 1000 mil, czyli ok. 1609 km. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pasji do prędkości, Chopard został oficjalnym partnerem i chronometrażystą Mille Miglia.

  Kolekcja 1000 Miglia – ukłon w stronę włoskiej tradycji

  Jubilerskie umiejętności szwajcarskich zegarmistrzów świetnie sprawdziły się także w pracach nad technicznymi rozwiązaniami czasomierzy inspirowanych eventem w stylu classic racing. Zegarki projektowane były tak, aby swoim designem nawiązywały do desek rozdzielczych i umieszczonych na nich zegarach w zabytkowych bolidach. Ciekawym sposobem na powiązanie wyrobów z oldtimerami jest przymocowany do koperty gumowy pasek o matowym wykończeniu z tłoczeniem imitującym bieżnik na oponach samochodowych. Cena zegarka, w zależności od modelu z kolekcji, uwarunkowana jest od materiałów, z jakich wyrób został wykonany, ilości zawartych komplikacji, a także od edycji wydania. Chopard wyposaża czasomierze Mille Miglia w chronografy i datowniki, niektóre z czasomierzy są także wysadzane kamieniami szlachetnymi. Sportowa tarcza sygnowana jest logo wyścigu – czerwoną strzałką z napisem „1000 Miglia”. Ambasadorem kolekcji, jest legenda torów wyścigowych Jacky Ickx. Mężczyzna jest dobrym przyjacielem i pilotem rajdowym Karla-Friedricha Scheufele będącego współwłaścicielem marki Chopard. To właśnie ich sportowa współpraca na trasie Mille Miglia była podstawą powstania tej niezwykłej kolekcji. Linia ucieleśnia w sobie nie tylko piękno historii zabytkowych pojazdów, ale także ducha walki i miłość do adrenaliny.

  Bez cienia wątpliwości należy stanowczo przyznać, że Chopard nie tylko łamie dotychczas przyjęte zegarmistrzowskie zasady, ale przede wszystkim robi to z dumą. Kolekcje spod znaku Happy Diamonds są zaskakujące, piękne i jedyne w swoim rodzaju. Swobodnie tańczące kamienie pobudzane są do ruchu każdym gestem i skinieniem dłoni. Przepływająca przez nie feeria barw rozszczepionego światła rozwesela całość, nadając jej pozytywnego i ekskluzywnego wyrazu. Przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowy zbiór najlepszych modeli zegarków Chopard. Zachęcamy do zapoznania się z dziełami marki i do odkrycia jej fenomenu!

  Chcesz obejrzeć zegarek?
  Odwiedź nas w showroomie!

  umów spotkanie

  Masz pytania? Chcesz porozmawiać? Chętnie pomożemy! Pozostaw kontakt lub zadzwoń do nas.

   Umów spotkanie