Koszyk 0 - 0zł
 - 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
 • Szwajcarskie zegarki Rado

  Historia marki Rado sięga 1917 roku, kiedy to pasja trzech braci — Fritza, Ernsta i Wernera — zmieniła oblicze zegarmistrzostwa. Nowoczesne ujęcie klasycznych form zaowocowało niebanalnymi projektami i użyciem dotychczas nieoczywistych materiałów. Pracownia rodziny Schlup szybko odniosła sukces, produkując doskonałe w swojej klasie zegarki. Szwajcarska marka Rado znana jest z wytwarzania czasomierzy z odpornej na zarysowania ceramiki. Wyjątkowe połączenie metod i technologii szybko zebrało szerokie grono miłośników innowacyjności i wizjonerstwa firmy Rado. Właściciele zegarków prestiżowej marki kochają je za idealnie skomponowane połączenie elegancji z nowoczesnością.

  RADO

  Filtry i sortowanie

  Cena

  -

  Sortowanie

  Średnica koperty

  zobacz wszystkie

  Materiał koperty

  Mechanizm

  Stan zegarka

  Zawartość oferty

  Niepowtarzalne zegarmistrzostwo Rado

  Oblicze znanej dziś marki zaczęło kształtować się w 1957 roku, kiedy to rodzinna firma przedstawiła światu swój autorski model. Zegarek Golden Horse wyposażony był w popularną ówcześnie komplikację — datownik. Genialny design i idealne wykonanie zapewniły marce grono zafascynowanych odbiorców. Problemem okazały się powszechnie występujące w zegarmistrzostwie ślady użytkowania na kopertach i bransoletach. To właśnie wtedy nietrwałość materiałów, z jakich wyrabiane były zegarki, skłoniła ówczesnego, głównego projektanta Marca Lederrey, do poszukiwania nowych metod produkcji. Innowacyjne podejście zaowocowało prototypami i projektami stworzonymi przy użyciu najtrwalszych substancji.

  Wybór pomysłowego projektanta i właściciela marki Rado – Dr Paula – padł na połączenie węglika wolframu z tytanem. Odpowiednio sprasowana substancja stworzyła spójną i wytrzymałą bryłę. Wynik eksperymentów przyszedł w 1962 roku, kiedy to światło dzienne ujrzała innowatorska linia pierwszych na świecie, odpornych na zarysowania zegarków Rado DiaStar. Piękna, lekka forma była nie do zdarcia. Wszystkie zewnętrzne komponenty pomimo prób niszczenia i użytkowania czasomierzy w trudnych warunkach, pozostawały niezmiennie piękne i błyszczące. Nowoczesny spiek węglikowy gwarantował to, co właściciele chcieli osiągnąć – perfekcję. W tym samym roku firma pochwaliła się jeszcze jednym, znaczącym osiągnięciem. Wśród szwajcarskich zegarków Rado pojawił się pierwszy, wodoszczelny, sportowy zegarek – Captain Cook. Czasomierz został stworzony z myślą o ludziach wykonujących najtrudniejsze zawody i od właśnie od tej strony dał się poznać. Korzystali z niego lekarze, nurkowie, inżynierowie i kierowcy wyścigowi. Każdemu z klientów oferował to, co miał w sobie najlepszego. Najwyższa jakość wykonania zegarków marki Rado przełożyła się na rozrost przedsiębiorstwa, autoryzowany sklep oficjalnego dystrybutora pękał w szwach.

  Elegancja ceramiki w damskich i męskich zegarkach Rado

  „Jeśli możemy sobie coś wyobrazić, to możemy to również stworzyć. A jeśli możemy to stworzyć, tak postąpimy!” – słowa wypowiedziane przez założyciela Rado, Wernera Schlupa, nieustannie odzwierciedlają założenia szwajcarskiej marki. Na przestrzeni lat szeroki wybór zegarków wciąż się powiększał zadowalając coraz to większą liczbę konsumentów. Wśród nich pojawiły się takie ceramiczne modele jak DiaMaster Open Heart, Rado Coupole, True Thinline, Rado Integral czy Rado Centrix. Łącznikiem wszystkich kolekcji są niezmienna świetność ceramiki, lantanu, stali szlachetnej czy diamentu. Wykonane z nich zegarki damskie i męskie wyposażone są w mechanizmy kwarcowe oraz szkło szafirowe. Duża odporność na zarysowania połączona z niebanalnym, minimalistycznym designem to znak charakterystyczny szwajcarskiego Rado Ceramica. Kolekcja złożona jest z zegarków o nieporównywalnym wykonaniu, niemal pociągniętych jedną linią. To właśnie ta seria jako pierwsza na świecie wykonana została ze specjalnej ceramiki high-tech, dotychczas używanej w produkcji ultranowoczesnych samolotów. Modele w całości składały się z innowacyjnych materiałów przyszłości. Dzięki ceramicznym koronkom, kopertom i bransoletom, zegarki na zawsze odmieniły rozwój zegarmistrzostwa. Niezwykle lekkie, a przy tym trwałe i ergonomiczne chronometry dopasowują się do nadgarstka, współpracując z nim przez cały dzień. Sukces Rado liczony jest w innowacji zegarków męskich i damskich, jakie marka nieustannie tworzy i unowocześnia. Sportowa elegancja najpopularniejszych kolekcji producenta gwarantuje uniwersalność na miarę XXI wieku.

  Design i ceramika high-tech w czasomierzach Rado

  Nasz sklep z zegarkami wyposażony jest w doskonały wybór zegarków Rado. Specjalnie dla Państwa nasi specjaliści skomponowali kolekcję czasomierzy wykonanych z najlepszych materiałów ceramicznych. W wybranych projektach zamknięto połączenie futurystycznych wizji z zegarmistrzowską precyzją. Producent zegarków Rado zaskakuje najwyższą jakością i wizualną czystością wyrobów oferowanych kobietom i mężczyznom. Wśród nich specjalne miejsca zajmują Rado HyperChrome Automatic i legendarny już DiaStar Original. Pierwszy z nich wykonany został z czarnej ceramiki high tech wytworzonej plazmowo. Jednoczęściowa koperta monobloc wykonana została nietypową metodą wtryskiwania. Automatyczny model jest hipoalergiczny, dzięki czemu z linii wyrobów marki może korzystać każdy miłośnik sztuki mierzenia czasu. Zegarkowi DiaStar nie odmówi się zaskakującego designu. Innowacyjna koperta o kształcie ściętej elipsy wykonana została z autorskiego materiału Rado – Ceramos. Błyszcząca powłoka jest odporna na zadrapania, a dzięki procesowi polerowania cechuje się idealną gładkością.

  Prezentowany przez szwajcarską markę najwyższy poziom usług wytyczył nowy kierunek w branży zegarmistrzostwa. Początkowo niepozorna, rodzinna firma – dzięki ogromnej wyobraźni i pasji założycieli – przeobraziła się w imperium nowatorskich rozwiązań. Wciąż udoskonalane zegarki wykonane z przyszłościowych materiałów są kluczem do rozwoju sposobów i urządzeń pomiarowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą sklepu internetowego oraz do umówienia się na wizytę w jednym z naszych showroomów. W razie pytań zachęcamy do skorzystania z wiedzy i doświadczenia naszych wyspecjalizowanych ekspertów, którzy opowiedzą Państwu o interesujących modelach.

  Chcesz obejrzeć zegarek?
  Odwiedź nas w showroomie!

  umów spotkanie

  Masz pytania? Chcesz porozmawiać? Chętnie pomożemy! Pozostaw kontakt lub zadzwoń do nas.

   Umów spotkanie