Koszyk 0 - 0zł
 - 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
 • Historia marki TAG Heuer

  Każdy, kto interesuje się zegarkami bądź zwyczajnie lubi dobrej jakości, luksusowy chronometr zna markę TAG Heuer. Dzisiaj znane są ze swojego prestiżu i niesamowitego wyglądu, ale szanowane są również za niezwykle trwałą budowę. Jak jednak było “wczoraj”, czyli w przeszłości? Czy zegarki TAG Heuer, jak i sama marka miała wpływ na wygląd całego zegarmistrzostwa? Jakie jest jej powiązanie z wyścigami samochodowymi? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym tekście – zapraszamy.

  Początki marki TAG Heuer

  Sama marka – nie zawierająca jeszcze przedrostku “TAG” – powstała w roku 1860. Jej ojcem i założycielem był Edward Heuer, którego prawdziwą pasją były tradycyjne stopery i precyzyjny pomiar krótkich przedziałów czasu. W kilka lat Heuer zabezpieczył dość pokaźną ilość patentów – w tym patent na bezkluczowy system nakręcania zegarków kieszonkowych, patent na pierwszy chronograf marki Heuer oraz znany i używany do dzisiaj przestawny zębnik. Szczególnie ten ostatni był ważnym dla Heuera wynalazkiem, gdyż dzięki temu spełniło się jego marzenie efektywniejszych i powszechniejszych zegarków ze stoperem. W ten sposób do produkcji trafiły zegarki wyposażone w chronograf, które były znacznie prostsze w montażu oraz tańsze w wykonaniu. Po śmierci Edwarda Heuera jego pasję kontynuowali jego synowie, którzy skupili się na innowacyjnych technologiach – efektem tego było wprowadzenie wodoszczelnej koperty kieszonkowego chronografu w 1895 roku.

  Powiązania marki z motoryzacją

  W 1911 roku marka Heuer opatentowała pierwszy chronograf samochodowy określający czas trwania podróży. Zegary te szybko pojawiły się na deskach rozdzielczych samochodów, ale i również samolotów, jednocześnie spełniając życzenia ogromnej ilości kierowców i pilotów. Odkrycie to zwiększyło ilość pieniędzy posiadane przez firmę, co prowadziło do większej ilości badań a co za tym idzie – powstanie mikrografu, który w roku 1916 był najdokładniejszym stoperem świata. W latach 1930 i 1933 marka kontynuowała współpracę z pilotami samolotów, co zaowocowało powstaniem specjalnych chronografów przeznaczonych dla pilotów oraz kierowców zwany Autavia. Kolejne wzmianki o powiązaniach marki ze światem motoryzacji pochodzą z roku 1964, w którym postał legendarny zegarek TAG Heuer Carrera. Aktualny właściciel i następca marki Jack William Heuer – znany ze swojego zamiłowania do wyścigów i motoryzacji – stworzył ten model natchniony opowieścią kierowcy Ricardo Rodrigueza. Opowiedział on o Carrera Panamericana Mexico Road Race, morderczym wyścigu od granicy do granicy na otwartych drogach Meksyku. W ten sposób powstał mały zegarek TAG Heuer męski – dedykowany dla profesjonalnych kierowców chronograf, który do dzisiaj króluje w świecie luksusowych zegarków.

  Nie jest to oczywiście wszystko, co można o marce opowiedzieć – to dopiero “czubek góry lodowej”. Można opowiedzieć jeszcze wiele – jak powstały zegarki damskie TAG Heuer, jak zegarki TAG Heuer trafiły do wszystkich sklepów internetowych z luksusowymi, prestiżowymi zegarkami, w jaki sposób marka znalazła swój wyjątkowy styl. Na te pytania jednak odpowiemy innego dnia – na dzień dzisiejszy dziękujemy i mamy nadzieję, że choć trochę przybliżyliśmy historię marki TAG Heuer.

  Chcesz obejrzeć zegarek?
  Odwiedź nas w showroomie!

  umów spotkanie

  Masz pytania? Chcesz porozmawiać? Chętnie pomożemy! Pozostaw kontakt lub zadzwoń do nas.

   Umów spotkanie