Koszyk 0 - 0zł
 - 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
 • Jaki pasek do zegarka wybrać?

  Na wybór idealnego zegarka składa się wiele elementów. Należą do nich przede wszystkim jakość wykonania, marka, design i zastosowane surowce. Nie bez znaczenia jest jednak pasek. Ze stylistycznego punktu widzenia jest to bardzo widoczny element, który ma także duże znaczenie z perspektywy wygody użytkowania. Rodzajów pasków do zegarków jest wiele. Najczęściej wybieranymi są bransolety, paski gumowe, materiałowe czy skórzane. Na tym jednak wybór się nie kończy. Podjęcie decyzji na temat idealnego paska nie jest łatwym zadaniem, trzeba bowiem przeanalizować kilka parametrów i zdawać sobie sprawę z wad i zalet każdej z opcji.

  Pasek dopasowany do nadgarstka

  Na początku warto skupić się na dwóch najważniejszych parametrach, czyli długości i szerokości paska. Idealne dopasowanie powinno pozwalać na zapięcie go mniej więcej na środkowej dziurce. Dobrym sposobem jest zmierzenie nadgarstka przy pomocy miary krawieckiej lub sznureczka. Dla bezpieczeństwa warto dodać 1,5- 2 cm „buforu”, aby mieć pewność, że zegarek będzie dobrze wyglądał po zapięciu. Następnie należy zmierzyć odległość pomiędzy mocowaniami zegarka i odjąć ją od zmierzonego obwodu z „buforem”. W ten sposób długość paska będzie idealnie dopasowana. Z kolei szerokość powinna być taka sama, jak rozstaw mocowań na zegarku. Po dopasowaniu paska do szerokości mocowań n ależy rozważyć kwestię sprzączki. Można wybrać tę otrzymywaną wraz z nowym paskiem lub zakupić osobno klamrę konkretnej marki. Jej szerokość powinna odpowiadać szerokości oryginalnego zapięcia paska.

  Pasek a styl ubierania

  Pasek skórzany

  Paski skórzane świetnie sprawdzą się u osób, które cenią wygodę i komfort użytkowania. Może on z powodzeniem stanowić element eleganckiego ubioru. Często bywa, że paski wykonane z wysokojakościowych skór podnoszą wartość zegarka. Jednakże, aby pasek się dobrze prezentował, nie musi być wykonany z krokodylej skóry. Ta koźlęca lub bydlęca również może stanowić element wielu eleganckich stylizacji. Trzeba jednak brać pod uwagę, że pasek skórzany będzie mniej trwały, niż np. bransoleta. Z czasem będą widoczne na nim ślady użytkowania takie jak przetarcia czy zagniecenia

  Pasek materiałowy

  Pasek materiałowy to wybór, na który warto postawić, kiedy w szafie dominują casualowe stylizacje. W przypadku garnituru czy eleganckiej sukni, lepiej więc postawić na nieco bardziej wytworny materiał. Do najczęściej stosowanych zalicza się nylon, bawełnę lub włókno naturalne. Ich główne zalety to wygoda użytkowania i większa odporność na uszkodzenia w stosunku do pasków skórzanych.

  Pasek gumowy

  Paski gumowe spotykane są najczęściej w modelach sportowych. Są niezwykle wytrzymałe, lekkie i łatwe w utrzymaniu czystości. Najczęściej wykonane są z kauczuku lub silikonu. Wilgoć nie ma na nie negatywnego wpływu. Często występują w różnych wariantach kolorystycznych, dlatego nadają się do mniej formalnych i sportowych stylizacji.

  Bransolety

  Bransolety to najbardziej powszechny i klasyczny sposób mocowania zegarka. Są one zazwyczaj wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu dobrze wyglądają w eleganckich, formalnych stylizacjach. Potrafią dodać uroku nawet zegarkom z niskiej półki cenowej. Nie jest to z pewnością tak wygodne rozwiązanie jak pasek skórzany, gdyż bransoleta jest stosunkowo ciężka.

  Decydując się na wybór odpowiedniego paska, trzeba przeanalizować swoją szafę. Warto ułożyć na jej podstawie kilka możliwych stylizacji i zastanowić się, jak często są one noszone. Jeżeli dana osoba przez większość czasu stawia na wygodę i wykonuje pracę fizyczną, powinna zdecydować się na zegarek, który będzie współgrał z jej stylem życia. Najważniejsze jednak jest to, aby pasek podobał się osobie, która będzie z niego korzystać. Dobrym rozwiązaniem jest również dokupienie kilku różnych pasków dopasowanych do jednej koperty i zmienianie ich w zależności od potrzeby.

  Chcesz obejrzeć zegarek?
  Odwiedź nas w showroomie!

  umów spotkanie

  Masz pytania? Chcesz porozmawiać? Chętnie pomożemy! Pozostaw kontakt lub zadzwoń do nas.

   Umów spotkanie