Koszyk 0 - 0zł
 - 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
 • Oryginalne koperty lub niezwykłe przeznaczenie, czyli nietypowe zegarki

  Oryginalność jest przez ludzi coraz bardziej szanowana i poszukiwana – to ona pozwala na wyróżnienie się z tłumu na ogromnym przyjęciu lub chociażby wśród współpracowników. Powinna być to jednak oryginalność gustowna, gdyż o ile garnitur w jaskrawym kolorze jest dobrym sposobem na ukazanie swojej indywidualności, o tyle może być on źle postrzegany. Tutaj właśnie pojawiają się nietypowe zegarki. Może być to ich wyjątkowe przeznaczenie będące kluczem do ciekawego opowiadania, bądź niecodzienny wygląd przyciągający pytania i spojrzenia. Na jakie nietypowe zegarki można się natknąć w trakcie poszukiwań oryginalności?

  Zegarki przystosowane do wyjątkowych sytuacji

  Niektóre zegarki przyciągają wzrok ze względu na nietypowy wygląd będący jedynie swoistym “przystosowaniem” do danej sytuacji. Przykładem mogą być zegarki służące zwykle w trakcie nurkowania. Czym się charakteryzują? Głównie ogromną wytrzymałością, która pozwala im wytrzymać w strefach wysokiego ciśnienia, wbudowanym mechanicznym głębościomierzem, oraz innymi ułatwieniami pozwalającymi na zachowanie bezpieczeństwa podczas podwodnej eksploracji. Dobrym przykładem są zegarki IWC Aquatimer, które stworzone zostały z myślą o nurkach. Cechują je liczne ułatwienia, których efektem jest wyjątkowy, oryginalny wygląd. W tej kategorii mieszczą się również luksusowe zegarki Ulysse Nardin łączące najlepsze elementy obu światów. Innym nietuzinkowym wyborem są zegarki Longines, a konkretnie mowa tu o Longines Lindbergh. Jest to model wykonany z myślą o pilotach samolotów, który dzięki budowie koperty pomaga w nawigacji w trakcie lotu. Dostosowanie to oferuje ciekawy, wyjątkowy wygląd, który na przyjęciu może służyć jako ciekawy sposób do “przełamania lodów”.

  Ekstrawagancki wygląd, czyli zegarki o nietypowej prezencji

  Czasami niezwykły wygląd zegarka nie jest efektem nietypowego dostosowania, a celowym działaniem wynikającym z zamysłu twórcy. Z całą pewnością nietypowa budowa wyróżni się w tłumie klasycznych zegarków i zapadnie w pamięć osób, które go zobaczą. Jeżeli mowa o niezwykłym wyglądzie zegarków, na pewno należy tutaj wspomnieć o zegarkach Breitling’a. Modele takie jak Superocean, Colt oraz – w szczególności – Breitling Flying B pod względem konstrukcji w znaczącym stopniu wyróżniają się wśród konkurencji. Oryginalne zegarki Maurice Lacroix to kolejny przykład, że design zegarków nie kończy się na klasycznej tarczy. Model Gravity, Masterpiece czy Pontos to jedynie kilka przykładów wyjątkowych chronometrów, które nawet przy typowej, wieczorowej kreacji mogą wyróżnić z tłumu. Innym wyborem tego typu mogą być także zegarki Zenith, a w szczególności model Zenith Port Royal.

  Znany i lubiany klasyczny zegarek nie musi być jedynym wyborem – warto w swojej kolekcji umieścić również model nietypowy. Może on zostać użyty właśnie jako “lodołamacz” na oficjalnym, biznesowym przyjęciu, ale również może być to sposób na ukazanie swojej indywidualności i niezwykłego gustu. Dobrany w odpowiedni sposób z całą pewnością przyciągnie znacznie więcej komplementów niż w przypadku klasycznego zegarka.

  Chcesz obejrzeć zegarek?
  Odwiedź nas w showroomie!

  umów spotkanie

  Masz pytania? Chcesz porozmawiać? Chętnie pomożemy! Pozostaw kontakt lub zadzwoń do nas.

   Umów spotkanie