Koszyk 0 - 0zł
 - 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
 • Tropikalny efekt tarczy

  Efektem tropikalnym na tarczy zegarka nazywamy dziś specyficzną dyskoloracje tarczy powstałą w przypadku niektórych zegarków vintage wskutek oddziaływania warunków klimatycznych w jakich zegarek był używany.

  Idealnymi warunkami do osiągnięcia tropikalnego efektu tarczy jest długotrwałe użytkowanie zegarka w silnie naświetlonym otoczeniu, a następnie jego przechowywanie przez długi czas w zaciemnionym miejscu.

  Uzyskanie tarczy, która z fabrycznego koloru czarnego nabrała odcienia brązu wymaga wielu lat i sprzyjających ku temu warunków, poprzez co tropikalne tarcze są bardzo rzadkie i poszukiwane przez kolekcjonerów.

  Nie jest przypadkowym, iż często trafiamy na „tropikalne” zegarki, które oryginalne zakupione i używane były w krajach Ameryki Południowej czy Afryki.

  Efekt tropikalny nie oznacza w żaden sposób uszkodzenia tarczy zegarka. Jest on wynikiem naturalnego procesu zachodzącego na tarczy wskutek warunków na jakie wystawiony był zegarek, w połączeniu z lakierem czy farbą zastosowaną na tarczy zegarka pozwalającą na wyksztalcenie się tego specyficznego efektu.

  Co najistotniejsze, „tropical” stanowi spektakularny efekt wizualny pozwalający wyróżnić się takiemu egzemplarzowi spośród pozostałych zegarków w danej referencji, dając jednocześnie kolekcjonerowi radość posiadania unikalnej tarczy, która „żyje” i zmienia się z upływem czasu.

  Warto wspomnieć, że zegarki posiadające tropikalną tarczę są niezwykle cenione przez kolekcjonerów. Egzemplarze z wykształconym efektem tropikalnym osiągają często na aukcjach dwu lub trzykrotną ceną w stosunku do zegarków o tej samej referencji posiadających „regularną” tarczę.

   

  Chcesz obejrzeć zegarek?
  Odwiedź nas w showroomie!

  umów spotkanie

  Masz pytania? Chcesz porozmawiać? Chętnie pomożemy! Pozostaw kontakt lub zadzwoń do nas.

   Umów spotkanie