Koszyk 0 - 0zł
 - 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
 • Używane, ale wciąż w modzie, czyli zegarki z drugiej ręki

  Czy wartość zegarka zmniejsza się przez to, że jest on “z drugiej ręki”? Z całą pewnością tak – używane zegarki osiągają niższe ceny, jak właściwie wszystko, co miało wcześniej poprzedniego właściciela. Czy umniejsza to jego wygląd bądź oferowany przez siebie prestiż? Jeżeli jest to zegarek używany pochodzący z dobrego źródła, to odpowiedź na pewno brzmi nie. Istnieje nawet kilka zalet, jakie mają luksusowe zegarki posiadające poprzedniego właściciela – postaramy się w tym tekście przytoczyć kilka z nich.

  Wartość kolekcjonerska używanych zegarków

  Zegarki – jak większość rzeczy – zyskują na wartości wraz z biegiem czasu. Oczywiście łączy się z tym wiele zmiennych, między innymi sposób ich przechowywania i używania, stan, w jakim są w momencie sprzedaży oraz rok ich wydania. Logicznym jest, że w im lepszym stanie jest zegarek, tym większą cenę można za niego otrzymać. Można wtedy postarać się znaleźć autoryzowany skup zegarków, jak również można zaoferować go kolekcjonerowi. Wiele osób szuka limitowanych edycji, rzadkich egzemplarzy oraz sztuk wycofanych z masowej produkcji, które znajdują u poprzednich właścicieli. Warto również wspomnieć, że zegarki Rolex oraz modele innych znanych firm rzadko tracą na wartości – co więcej często jest wręcz odwrotnie, z biegiem czasu na niej zyskują. Pozwala to wybrać je jako bezpieczną lokatę kapitału lub jako ciekawą formę inwestycji.

  Używane, ale nie gorsze

  Jak już wspominaliśmy, luksusowe zegarki z biegiem czasu mogą zyskiwać na wartości, jednak jeżeli będą dzień w dzień używane przez swojego właściciela, mogą się pojawić pewne niedoskonałości. Właśnie one mogą być powodem obniżenia ceny – w żaden sposób nie umniejsza to ich wartości. Ekskluzywny zegarek wciąż pozostaje ekskluzywnym zegarkiem, nie oferuję z tej racji mniejszego prestiżu, nie traci również na swoim wyjątkowym wyglądzie. Dodatkowo wciąż zachowują wytrzymałość gwarantowaną przez producenta, co po raz kolejny stawia używany, luksusowy zegarek ponad nieekskluzywnymi odpowiednikami. Należy także wspomnieć, że wybór używanego egzemplarza w odpowiednim sklepie z zegarkami – Warszawski LeSabre jest doskonałym przykładem – to gwarancja tego, że będzie on w doskonałym stanie.

  Zalety wyboru używanego zegarka w autoryzowanym salonie

  Z używanymi zegarkami jest jak z samochodami – można bez trudu znaleźć dany model od drugiego właściciela, jednak nigdy nie wiadomo, co się z nim działo przed trafieniem na sprzedaż. Właśnie dlatego zakup z pewnego miejsca jest dużo bezpieczniejszy. W odpowiednim skupie zegarków egzemplarz przed przyjęciem zostanie sprawdzony pod kątem wszelkich uszkodzeń i niedoskonałości, dzięki czemu można tam znaleźć sztuki jedynie najwyższej dostępnej jakości. Jest też łatwiej znaleźć dokładnie taką sztukę, by pasowała do konkretnego gustu.

  Zegarki używane nie muszą być w żadnym stopniu gorsze – jak widać mają one również bardzo dużo zalet. Najlepsze zegarki w Warszawie oferujemy oczywiście w LeSabre, jednak w całym kraju można znaleźć miejsca o podobnej propozycji. Reasumując, używany zegarek jest ciekawą alternatywą i dobrym pomysłem na oszczędność.

  Chcesz obejrzeć zegarek?
  Odwiedź nas w showroomie!

  umów spotkanie

  Masz pytania? Chcesz porozmawiać? Chętnie pomożemy! Pozostaw kontakt lub zadzwoń do nas.

   Umów spotkanie