Koszyk 0 - 0zł
 - 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
 • Używany zegarek premium: jak kupić, żeby nie żałować?

  Zakup używanego zegarka daje dostęp do luksusowych marek, bez wydawania fortuny. 

  Warto jednak pamiętać, że decyzja powinna być przemyślana, żeby zegarek był nie tylko elementem biżuterii, ale też dobrą inwestycją. Dzisiaj podzielimy się wskazówkami, jak wybrać dobry, używany zegarek marki premium.

  Kiedy warto kupić używany zegarek?

  Istnieje kilka ważnych powodów, dla których warto rozważyć zakup używanego zegarka zamiast nowego. Pierwszym z nich jest oczywiście cena. Ogólnie rzecz biorąc, używane zegarki Seiko i innych luksusowych marek są (nieco) bardziej przystępne cenowo niż ich nowe odpowiedniki. To ma znaczenie, szczególnie jeśli planujesz ewentualnie sprzedać zegarek w przyszłości. Twoje upodobania i potrzeby z czasem mogą się zmieniać, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz kolekcjonować zegarki. W rzeczywistości większość pasjonatów od czasu do czasu sprzedaje swój zegarek. Modele marek premium zachowują wartość, nawet jeśli są używane, dlatego możesz sprzedać czasomierz w korzystnej cenie, bez bardzo dużej inwestycji początkowej.

  Innym argumentem za zakupem używanego zegarka jest dostępność. Marki luksusowe zazwyczaj produkują tylko określoną liczbę konkretnych modeli, dlatego po kilku latach trudno jest kupić nowy egzemplarz, jeśli zależy Ci na konkretnym zegarku. Na przykład, żeby zdobyć starszy model, trzeba zdecydować się na używany zegarek męski Rado.

  Oczywiście, poszukiwany zegarek może być niedostępny również dlatego, że został wycofany z produkcji. W takim przypadku również pozostaje Ci wybór egzemplarza z drugiej ręki.

  Co warto wiedzieć, jeśli chcesz kupić używany zegarek premium?

  Żeby nie żałować swojej decyzji, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, zanim dokonasz zakupu:

  Autentyczność

  Jedną z głównych obaw podczas zakupu używanego zegarka premium jest zapewnienie jego autentyczności. Zweryfikuj oryginalność zegarka za pomocą numerów seryjnych i dokumentów, oczywiście, o ile są dostępne. W Lesabre zawsze upewniamy się, że każdy używany zegarek IWC lub innej marki, jest oryginalny.

  Stan i historia serwisowa

  Dokładnie zbadaj stan zegarka pod kątem oznak zużycia, uszkodzeń lub awarii. Dodatkowo zapytaj o historię serwisową zegarka, aby upewnić się, że jest zadbany.

  Precyzja

  Trudno mówić o luksusowym zegarku, jeśli mechanizm odmawia posłuszeństwa. Bardzo ważne jest sprawdzenie precyzji mierzenia czasu.

  Opakowanie i dokumentacja

  Posiadanie oryginalnego opakowania i dokumentacji dodaje wartości używanemu zegarkowi premium. Jeśli sprzedawca je posiada, to dodatkowy plus dla konkretnego zegarka.

  Ceny i badanie rynku

  Porównaj ceny u różnych sprzedawców i przeprowadź badanie rynku, aby upewnić się, że płacisz uczciwą cenę za zegarek. Weź jednak pod uwagę, że cena jest zależna nie tylko od modelu, ale też stanu technicznego, oryginalnego opakowania i dokumentacji itp.

  Wartość kolekcjonerska

  Niektóre zegarki luksusowe niosą za sobą znaczenie historyczne lub należą do limitowanych kolekcji stworzonych na pamiątkę konkretnych wydarzeń czy współprac między markami. Zegarki premium mogą z czasem zyskać na wartości, dlatego stają się rodzinnymi pamiątkami, a wręcz inwestycją.

  Przymierz przed zakupem

  Jeśli to możliwe, przymierz zegarek przed dokonaniem zakupu, aby upewnić się, że będzie wygodnie leżał na Twoim nadgarstku. W Lesabre nie tylko sprzedajemy zegarki przez Internet, ale też stacjonarnie w showroomach w Poznaniu i Warszawie. Jeśli chcesz zobaczyć i przymierzyć model przed zakupem, zapraszamy do umówienia się na spotkanie.

  Inwestycja w używany zegarek marki premium to sposób, żeby zdobyć wyjątkowy egzemplarz do Twojej kolekcji, nawet jeśli nie jest już produkowany albo ma bardzo wysoką cenę. Na naszej stronie znajdziesz wiele zegarków nowych i używanych, dlatego zapraszamy do zakupów!

  Chcesz obejrzeć zegarek?
  Odwiedź nas w showroomie!

  umów spotkanie

  Masz pytania? Chcesz porozmawiać? Chętnie pomożemy! Pozostaw kontakt lub zadzwoń do nas.

   Umów spotkanie